Aktivera zoom-läge
Klubbas i Stockholm | |
Auktionsstart | 2012-11-24 13:00 |
Visning startar | 2012-11-23 10:00 |
Uthämtning | Biblioteksgatan 5 |
Auktionsnr: 144
Varunr: 883 433
Smycken
Ring
SIGURD PERSSON, ring, 18K guld, svart emalj dekor, 1 mediumslipad diamant samt 2 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, 40 åttkant- samt gammalslipade diamanter ca 0,90 ctv, ca TW-W(G-H)/VS, Stockholm 1951, ca stl 17,25 mm, vikt 12,5 g, emalj med skador, nagg på mittstenens rondist, mindre skador på ett fåtal av de mindre diamanterna, skenan avsågad längst ned. (d).
10 000 kr
Klubbad till budgivare: 89927 |
Valuta |
För fullständiga villkor se våra köparvillkor.