Laddar...

Aktivera zoom-läge

Budhistorik

Bud Buddatum Tid Kund

Auktionsnr: 28

Varunr: 1 144 944

Silver

Ljusstakar

LJUSSTAKAR, 2 st, snarlika, silver, kannelerade kolonnskaft, pärlbård, bladdekor, lösa manschetter, Gustavianska, Petter Eneroth Stockholm 1793 och Michael Olof Barkman Varberg 1822, båda manschetterna stämplade Eneroth, höjd 15,5 cm, vikt 369,6 g, bucklor, ena kolonnskaftet något ovalt, mindre monogram på fotringen.

9 200 kr

Klubbad till budgivare: 46576

Valuta

För fullständiga villkor se våra köparvillkor.