1 - 20 av 265
123...14 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 25 juli 2015

Klubbad för

Smycken Pärlhänge

HÄNGE, 18K guld, odlad sötvattenspärla, 9 mm, 51 briljanter ca 0,28 ctv, ca W/SI, vikt 4,2 g.

Utrop: 4 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld med grå odlade sötvattenspärlor, 13,8 mm. clips med stift

1 600 kr

Utrop: 1 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 odlade sötvattenspärlor ca 8 mm, 18 briljanter ca 0,25 ctv ca W/VS, vikt 8,9 g.

Utrop: 4 600 kr

BÄRNSTENSCOLLIER, 11,3 - 13,3 mm runda kulor av bärnsten, längd 46 cm, vikt 40,8 g, öppningsbart.

1 300 kr

Utrop: 1 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,71 ctv, ca W(H)/VS-SI, stift, vikt 1,9 g.

6 900 kr

Utrop: 7 600 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca TW(G)/VS, stl 17,5 mm, vikt 5,1 g.

5 200 kr

Utrop: 5 600 kr

RING, 14K rodierat guld, smaragdslipad akvamarin ca 5,80 ctv, 2 åttkantslipade diamanter ca 0,04 ctv, stl 14,5 mm, vikt 5,4 g.

3 100 kr

Utrop: 3 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 18 briljantslipade diamanter ca 0,52 ctv, ca W(H)/VS-SI, huggies, vikt 3,7 g.

Utrop: 7 500 kr

RING, 14K rodierat guld, blå safir ca 1,50 ct, nagg, 2 briljantslipade diamanter ca 0,44 ctv, ca TCr/P, stl 17,25 mm, vikt 4,7 g.

Utrop: 5 000 kr

RING, 14K vitguld, gul beryll (Heliodor) ca 5,30 ct, 28 briljanter ca 0,28 ctv, ca TCa/VS-SI, stl 17 mm, vikt 7,2 g.

Utrop: 7 900 kr

Ädelstenar Övrigt

HELIODOR, 7,17 ct, ovalslipad, gul beryll.

1 700 kr

Utrop: 1 900 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 5 briljanter ca 0,50 ctv, ca TW(G)/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 3,2 g.

5 800 kr

Utrop: 6 500 kr

Ädelstenar Övrigt

MORGANIT, 13,84 ct, droppslipad, rosa beryll.

6 200 kr

Utrop: 6 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 8 gammalslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca TCa/P, stift vikt 2,7 g, nagg på flera av stenarnas rondister

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K vitguld, ca 102 navett- och briljantslipade diamanter ca 0,91 ctv enligt gravur, ca W-TCa/VS-P, stl 18,25 mm, vikt 4,7 g

Utrop: 6 900 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, blå safir ca 1,00 ct, 15 briljanter ca 0,30 ctv, ca W/SI-P, stl 17,25 mm, vikt 3,8 g, 5 diamanter med skador, en med nagg.

Utrop: 4 300 kr

PÄRLCOLLIER, odlade saltvatten pärlor ca 6,40-6,85 mm, lås i 18K guld, längd ca 75 cm.

2 100 kr

Utrop: 1 400 kr

HÄNGE/KEDJA, hänget i 18K vitguld med 25 briljanter ca 0,17 ctv, ca TCa/SI-P, pansarkedja 50 cm i 14K vitguld, vikt 9,8 g.

Utrop: 3 500 kr

HÄNGE, 14K guld, 36 briljanter ca 0,54 ctv enl gravyr, ca Cr/SI (en P1), finska stämplar, vikt 5,9 g.

Utrop: 4 600 kr

HÄNGE/KEDJA, 14K vitguld, prinsesslipad diamant ca 0,30 ct, ca W/P1, veneziakedja 44,5 cm, vikt 3,3 g, finska stämplar.

2 300 kr

Utrop: 2 300 kr