41 - 60 av 80
1234 Gå till

Avslutad | Konstspecial – Onsdag 9 mars 2016

Klubbad för

Konst Etsningar

Anders Zorn (1860-1920) 3st efter signerade och daterade i plåt, 1891 ca21x14cm & 1906 ca19x14cm & 1895 ca15,5x21,5cm, gulnade blad oinramade

Utrop: 1 200 kr

Konst Etsningar

Anders Zorn (1860-1920) efter etsningar 2st, ena signerad i plåt 1903 ca13x19,5cm & osignerad ca21x13,5cm, gulnade blad oinramade

Utrop: 500 kr

Konst Etsningar

Anders Zorn (1860-1920) efter etsning "Mr & Mrs Atherton Curtis" signerad i plåt 1906 ca21x16cm gulnat blad oinramad

Utrop: 700 kr

Konst Etsningar

Anders Zorn (1860-1920) efter etsningar 2st, signerade i plåt ca21x15 & ca21x14cm gulnade blad oinramade

Utrop: 1 000 kr

Konst Etsningar

Anders Zorn (1860-1920) efter etsningar 2st varav en signerad i plåt ca14x20,5cm & ca15x22cm gulnade blad oinramade

Utrop: 800 kr

Konst Etsningar

Anders Zorn (1860-1920) efter etsning "Georg von Rosen" signerad i plåt 1893 ca19x14cm gulnat blad oinramad

Utrop: 500 kr

Konst Etsningar

Anders Zorn (1860-1920) efter etsning signerad i plåt 1911 ca14x10cm gulnat blad oinramad

Utrop: 400 kr

Konst Etsningar

Anders Zorn (1860-1920) efter etsningar 2st signerade i plåt 1892 ca19x16cm & 1897 ca22x14cm gulnade blad oinramade

Utrop: 800 kr

Konst Etsningar

Anders Zorn (1860-1920) efter etsning signerad i plåt 1911 ca15x10cm gulnat blad oinramad

Utrop: 400 kr

Konst Etsningar

Anders Zorn (1860-1920) efter etsningar 2st, osignerade ca21x14cm & ca21,5x15cm gulnade blad oinramade

Utrop: 900 kr

Konst Etsningar

Anders Zorn (1860-1920) efter etsning signerad och daterad i plåt 1912 ca16x10,5cm gulnat blad oinramad

375 kr

Utrop: 400 kr

Konst Etsningar

Anders Zorn (1860-1920) efter etsning, signerad och daterad i plåt 1918 ca15x22,5cm gulnat blad oinramad

Utrop: 500 kr

Konst Etsningar

Anders Zorn (1860-1920) efter etsning "Gulli II" signerad i plåt 1918 ca17,5x13,5cm gulnat blad oiramad

Utrop: 500 kr

Konst Etsningar

Anders Zorn (1860-1920) efter etsning "Mona" signerad i plåt 1911, ca 22x15,5cm gulnat blad oinramad

Utrop: 500 kr

Konst Etsningar

Anders Zorn (1860-1920) efter etsning "Billy Mason" signerad itrycket 1900, mått ca18x12cm , oinramad, gulnad

Utrop: 500 kr

Konst Affisch

Leif Österman Affisch efter grafiskt blad 35x47cm, oinramad

Utrop: 150 kr

Konst Affisch

Utrop: 150 kr

Porträtt i relief signerad B K-sson, i material svenskt tenn, på träbakgrund, skador mått ca42,5x28cm

Utrop: 50 kr

Margareta Nilsdotter Carlstedt (1934-) Porslinsmålning på klinker motiv katter 19,5x19,5cm, med list, endast tejpad på baksidan

175 kr

Utrop: 200 kr

Oidentifierad konstnär, olja på pannå, oläslig signatur, motiv nakenstudie 40x32cm, i ram

175 kr

Utrop: 200 kr