1 - 20 av 299
123...15 Gå till

Avslutad | Valentin – Lördag 12 februari 2022

Klubbad för

RIVIERECOLLIER, 18K vitguld, 206 briljantslipade diamanter ca 4,27 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 45 cm, vikt 22,6 g.

Utrop: 65 000 kr

RING, 18K vitguld, triangelslipad tanzanit ca 1,97 ct, 24 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca TW-W/VS, stl 16 mm, vikt 4,3 g.

Utrop: 9 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 34 briljanter ca 1,02 ctv, ca TW-TCr(G-I)/SI, något ovala, längd ca 2 cm, bredd ca 1,9 cm, huggies, vikt 4,8 g.

8 800 kr

Utrop: 8 400 kr

HÄNGE, 18K vitguld, hjärta, rubiner ca 0,26 ctv, briljanter ca 0,28 ctv, ca 2x1,5 cm, vikt 1,2 g.

3 800 kr

Utrop: 3 800 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 82 briljantslipade diamanter ca 1,57 ctv, ca TW-TCa/VVS-VS, längd 17,5 mm, vikt 8,3 g.

23 500 kr

Utrop: 22 000 kr

COLLIER, 18K guld, rubiner, 34 åttkantslipade diamanter ca 0,17 ctv, TW-TCr/SI-P, längd 48 cm, vikt 9,0 g, rubiner med nagg, skador och inneslutningar som når ytan.

7 000 kr

Utrop: 8 000 kr

COLLIER, 18K guld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,17 ctv, varav mittstenen ca 0,08 ct, ca TW-W/VVS-VS, längd 39,5/42 cm, vikt 2,1 g.

Utrop: 3 300 kr

ÖRRINGAR, 18K vitguld, 32 briljantslipade diamanter ca 0,59 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, stift, diameter 25 mm, vikt 6,7 g.

Utrop: 10 800 kr

RING, 18K vitguld, 25 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, varav mittstenen ca 0,17 ct, ca TW-TCr/VVS-SI, storlek 17,25 mm, vikt 2,8 g, mittstenen med nagg på kulett.

Utrop: 8 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 16 briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stift, längd 16 mm, vikt 2,5 g.

Utrop: 6 500 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, asscherslipad diamant 3,02 ct, W(H)/VS2, IGI certifikat S1H92930, stlm 16,75 mm, vikt 5,1 g.

Utrop: 310 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 16 st briljantslipade diamanter ca 1,01 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stift, längd 21 mm, vikt 2,3 g.

Utrop: 10 600 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 41 st briljantslipade diamanter ca 9,90 ctv, ca W-TCr/VS-SI, längd 18 cm, vikt 14,1 g, en diamant med nagg på rondist, enstaka med mindre nagg på kulett.

Utrop: 119 000 kr

RIVIERECOLLIER, 18K vitguld, 149 st briljantslipade diamanter ca 11,50 ctv, ca TW-W/VVS-VS, 6 HRD samt 5 GIA dossier, doserat, längd 41 cm, vikt 21,6 g

Utrop: 194 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,50 ct, TW(F)/VVS1, laserinskription GIA 3385308542 samt dossier, 24 st briljantslipade diamanter ca 1,82 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stl 16,75 mm, vikt 9,8 g.

Utrop: 42 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, äldre briljantslipad diamant ca 0,90 ct, ca Cr(J)/SI1, 17,5 mm, vikt 3,6 g.

23 000 kr

Utrop: 25 500 kr

SMYCKESET, collier, armband, örhängen, odlade sötvattenspärlor ca 7,5 mm, lås i sterlingsilver, längd 42 cm.

1 100 kr

Utrop: 300 kr

RING, 18K guld, halvpärlor, rosenslipade diamanter, Bernhard Hertz 1907, stl 16 mm, vikt 1,9 g, ena pärlan har liten skada.

1 700 kr

Utrop: 1 700 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 63 briljantslipade diamanter ca1,38 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, längd 18 cm, vikt 7,7 g, enstaka diamanter med nagg.

Utrop: 19 000 kr

HÄNGE, 18K guld,/vitguld, rökkvarts, rosenslipad diamant, vikt 3,1 g.

1 300 kr

Utrop: 900 kr