241 - 260 av 280
1...121314 Gå till
Sortering

Avslutad | Moderna – Lördag 11 mars 2023

Klubbad för

Smycken Hänge med kedja

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 28 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-TCa/P, diameter på hänget 1,4 cm, längd på kedjan 46 cm, vikt 2,5 g, några diamanter med små nagg.

Återropad

Utrop: 6 000 kr

Visa vara

Smycken Hänge med kedja

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 14 oval- och briljantslipade diamanter ca 0,27 ctv, ca TW-Cr/P, höjd på hänget 1,2 cm, längd på kedjan 46 cm, vikt 1,8 g, någon diamant med inneslutningar som når ytan.

Återropad

Utrop: 6 000 kr

Visa vara

Smycken Hänge med kedja

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, 34 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca TW-TCr/P, höjd på hänget 1,7 cm, ankarkedja 46 cm, vikt 3,5 g, någon diamant med inneslutning som når ytan.

Återropad

Utrop: 9 500 kr

Visa vara

Smycken Hänge med kedja

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, ovalslipad diamant ca 0,20 ct, ca W/SI, 14 briljantslipade diamanter ca 0,13 ctv, ca TW-TCr/P, höjd på hänget 1,3 cm, längd på kedjan 46 cm, vikt 1,8 g.

Återropad

Utrop: 7 500 kr

Visa vara

Smycken Hänge med kedja

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 30 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-TCr/P, höjd på hänget 1,8 cm, ankarkedja 40 cm, vikt 2,3 g, några diamanter med naturliga håligheter.

Återropad

Utrop: 14 400 kr

Visa vara

Smycken Hänge med kedja

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, smaragdslipade och briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-TCr/SI-P, höjd på hänget 1,1 cm, längd på kedjan 41 cm, vikt 1,8 g.

Återropad

Utrop: 6 600 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 34 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-Cr/P, stift, vikt 1,2 g, diamanterna har nagg på kuletten samt inneslutningar som når ytan.

Återropad

Utrop: 6 600 kr

Visa vara

Smycken Örringar

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 250 briljantslipade diamanter ca 5,00 ctv, ca TW-W/SI-P, diameter 35 mm, vikt 15,3 g, creoler.

Återropad

Utrop: 38 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

ENGELBERT, ring, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,36 ct, ca TW/VS, briljantslipade diamanter 0,06 ctv, ca TW/VS, stl 16 mm, vikt 3,3 g.

Återropad

Utrop: 10 000 kr

Visa vara

Smycken Alliansring

ENGELBERT, alliansring, 18K guld, birljantslipade diamanter 0,45 ctv, ca TW/VS, stl 16 mm, enligt gravyr, vikt 2,0 g.

Återropad

Utrop: 7 700 kr

Visa vara

Smycken Örringar

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 22 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW-Cr/SI, höjd 15 mm, huggies, vikt 3,2 g.

Återropad

Utrop: 6 800 kr

Visa vara

Smycken Örringar

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 22 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW-TCa/P, höjd 14 mm, huggies, vikt 2,9 g.

Återropad

Utrop: 7 400 kr

Visa vara

Smycken Collier

COLLIER, 18K vitguld/guld, 7 radiant- och kuddslipade diamanter ca 6,55 ctv, ca Light Yellow/VVS2-VS2, briljantslipade gula diamanter ca 0,55 ctv, dropp- och briljantslipade diamanter ca 7,99 ctv, ca TW-Cr/VVS-P, längd 42 cm, vikt 34,3 g.

Återropad

Utrop: 118 000 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld/guld, 4 radiantslipade diamanter ca 4,64 ctv, ca Light Yellow/VS1-SI1, 166 briljantslipade diamanter ca 0,38 ctv, ca gula/VS-SI, 56 briljantslipade diamanter ca 4,20 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, höjd 5,2 cm, vikt 23,3 g, stift med clips.

Återropad

Utrop: 98 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, delvis förgylld, triangelslipad diamant 1,18 ct, Fancy Light Yellow/VS2, GIA report 16844621, briljantslipade gula diamanter ca 0,20 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW/VS-SI, stl 17 mm, vikt 6,5 g, en av de små gula diamanterna är skadad och några har nagg.

Återropad

Utrop: 35 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, 290 briljantslipade diamanter ca 2,00 ctv, ca TW-TCr/VS-P, stl 17 mm, vikt 6,4 g, flera diamanter har nagg.

14 200 kr

Utrop: 13 400 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, delvis förgylld, prinsesslipade diamanter ca 0,88 ctv, Very Light Greyish Pink/SI-P, briljantslipade rosa diamanter ca 0,20 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW/VS, höjd 9,5 mm, vikt 4,8 g, stift, några av de mindre rosa diamanterna har nagg.

Återropad

Utrop: 27 000 kr

Visa vara

Smycken Enstensörhängen

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 2,22 ctv, TW-W(G-H)/VS1, vikt 1,8 g, stift, ena diamanten har liten kulettfasett och små inverterade naturaler vid rondisten.

Återropad

Utrop: 165 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, prinsesslipad diamant ca 1,00 ct, ca TW(F)/VVS2, briljantslipade diamanter ca 1,25 ctv, ca TW-TCa/SI-P, Tresor Paris, London, stl 17 mm, vikt 3,4 g, några sidostenar har nagg och skador.

Återropad

Utrop: 45 000 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K guld/vitguld, ca 1700 briljantslipade diamanter ca 8,00 ctv, ca TW-TCr/VVS-SI, höjd 6,5 cm, vikt 26,9 g, stift med clips, några diamanter har nagg och skador.

Återropad

Utrop: 48 000 kr

Visa vara

Om auktionen