261 - 280 av 280
1...121314 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 11 mars 2023

Klubbad för

RING, 18K vitguld, 230 prinsess- och briljantslipade diamanter ca 4,77 ctv, ca TW-Cr/VS-P, stl 17 mm, vikt 9,2 g, svaga fattningar, flera diamanter med skador och nagg.

Utrop: 16 600 kr

54 000 kr

Utrop: 59 000 kr

RING, 18K vitguld, blå safir ca 2,35 ct, briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-W/SI-P, stl 17,75 mm, vikt 4,9 g, safiren har små nagg och inneslutning som når ytan.

Utrop: 22 500 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 3,30 ctv, ca TW-W(G-H)/VS, längd 18 cm, vikt 8,3 g.

Utrop: 39 000 kr

RING, 18K vitguld, flandersslipad diamant 0,72 ct, W(H)/SI1 enligt stenkuvert från IGI 478198223, briljanter ca 0,38 ctv, ca W-TCr/SI, stl 17,25 mm, vikt 4,2 g.

Utrop: 37 500 kr

TENNISARMBAND, 18K rodierat guld, briljantslipade diamanter ca 3,50 ctv, ca TCr-TCa/SI-P, längd 18 cm, vikt 13,9 g, några enstaka diamanter har nagg.

Utrop: 44 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, flandersslipad diamant 0,71 ct, TW(F)/VS2, IGI Diamond Report 478198221, briljanter ca 0,40 ctv, mått hänge ca 10,8x10,8 mm, längd kedja 45 cm, totalvikt 2,9 g, den större diamanten har en inneslutning som bryter igenom ytan.

Utrop: 39 000 kr

EFVA ATTLING, örhängen, Little Rose Petal Earrings, sterlingsilver, höjd 54 mm, stängbara krokar, vikt 7,3 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

EFVA ATTLING, örhängen, Rose Petal Earrings, sterlingsilver, höjd 80 mm, stängbara krokar, vikt 15,3 g, originalask.

700 kr

Utrop: 800 kr

EFVA ATTLING, hänge med kedja, Rose Petal Pendant, sterlingsilver, höjd på hänget 40 mm, längd på kedjan 45 cm, vikt 16,7 g, något bucklig kedja.

Utrop: 550 kr

EFVA ATTLING, armband, Rose Petal, sterlingsilver, längd 18 cm, vikt 21,8 g.

950 kr

Utrop: 550 kr

EFVA ATTLING, hänge med kedja, Little Thin Cross, sterlingsilver, höjd på hänget 2,7 cm, längd på kedjan 42 cm, vikt 8,4 g.

Utrop: 1 600 kr

ENGELBERT, hänge med kedja, sterlingsilver, kors, höjd 5,6 cm, längd 46 cm, vikt 15,1 g.

600 kr

Utrop: 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 26 briljantslipade diamanter ca 0,23 ctv, ca TW-Cr/SI, vikt 1,3 g, stift.

Utrop: 4 400 kr

EFVA ATTLING, örhängen, Thin Ear-Veritas vos Liberabit, sterlingsilver, höjd 65 mm, stift, vikt 9,0 g.

Utrop: 550 kr

GEORG JENSEN, örhängen, Offspring, nr 433, sterlingsilver, höjd 29 mm, krokar, vikt 3,2 g, originaletui.

1 400 kr

Utrop: 1 000 kr

GEORG JENSEN, hänge med kedja, Artist Heart, sterlingsilver, längd 45 cm, vikt 11,7 g, originalask.

650 kr

Utrop: 700 kr

GEORG JENSEN, brosch, Daisy, sterlingsilver, svart emalj, diameter 44 mm, vikt 19,0 g, originaletui.

850 kr

Utrop: 900 kr

GEORG JENSEN, collier, Möbius, nr 374, sterlingsilver, gummi, design Torun Bülow Hübe, längd 42 cm, vikt 14,6 g.

1 700 kr

Utrop: 1 700 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter ca 1,30 ctv, ca TW-W/VS, Artinians Juveler, Stockholm, stl 15,75 mm, vikt 6,6 g, en diamant med nagg på kronan.

Utrop: 20 000 kr