41 - 60 av 280
1234...14 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 11 mars 2023

Klubbad för

BVLGARI, collier, Bvlagari Bvlgari, 18K guld, onyx, diameter på hänget 1,7 cm, längd 40 cm, vikt 19,9 g, originaletui.

15 000 kr

Utrop: 17 000 kr

BVLGARI, örhängen, Bvlgari Bvlgari, 18K guld, onyx, diameter 9 mm, stift, vikt 3,5 g.

6 900 kr

Utrop: 7 500 kr

DULONG, armband, Aura Piccolo, 18K guld, längd 17 cm, vikt 2 g,

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

LANTZ, ring, 18K vitguld, 6 navettslipade rubiner ca 0,36 ctv, 6 navettslipade safirer ca 0,36 ctv, 46 navett-, briljant- och åttkantslipade diamanter ca 1,20 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, Stockholm 2009, stl 16,25 mm, vikt 19,5 g, safirerna och rubinerna har slitna fasettkanter, enstaka diamanter har små nagg.

16 400 kr

Utrop: 15 400 kr

GEORG JENSEN, collier, nr 425, sterlingsilver, design Lene Munthe, längd 44 cm, vikt 51,5 g, originalask.

2 900 kr

Utrop: 2 100 kr

TORUN BÜLOW-HÜBE, collier, sterlingsilver, jaspis, mått 15,5x13,5 cm, hängets höjd 65 mm, vikt 37,4 g, ask. (d)

7 900 kr

Utrop: 6 900 kr

GEORG JENSEN, sterlingsilver, svart läder, berlock, Moonlight grapes, längd 34 cm.

Utrop: 1 200 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, flandersslipad diamant ca 0,37 ctv, ca TCr(I)/VS2, stl 16,5 mm, vikt 6,6 g.

Utrop: 9 900 kr

RIVIERECOLLIER, 18K roséguld, 227 briljantslipade diamanter ca 5,20 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 50 cm, vikt 25,9 g.

Utrop: 84 000 kr

OLE LYNGGAARD, armband, Mega, 14K guld, nyckellås Blomster, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,02 ctv, ca TW/VS, berlocker My little world Blomsterbi och Golden Forest Ekollon, 18K guld/vitguld, briljantslipade diamanter 0,11 ctv, ca TW/VS, längd 17 cm, vikt 32,1 g, säkerhetskedja.

Utrop: 28 000 kr

OLLE OHLSSON, örhängen, bitvis förgylld sterlingsilver, formpressad, signerad, vikt 12,3 g, krok. (d)

1 300 kr

Utrop: 1 100 kr

OLLE OHLSSON, örhängen, sterlingsilver, signerad, vikt 7,3 g, krok. (d)

Utrop: 850 kr

ENGELBERT, ring, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, ca TW/VS, stl 15 mm, vikt 4,4 g, gravyr.

Utrop: 3 200 kr

MARIA NILSDOTTER, ring, sterlingsilver, 10 briljantslipade diamanter ca 0,05 ctv, stl 17 mm, vikt 9,2 g, etui, ytterask.

2 000 kr

Utrop: 2 000 kr

EFVA ATTLING, armring, 60´s Pearl Cuff, sterlingsilver, odlad sötvattenspärla, innermått 16,5 cm, vikt 22,3 g, originaletui.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

EFVA ATTLING, collier, 60´s Pearl Necklace, sterlingsilver, odlad sötvattenspärla 8 mm, längd på kedjan 42/45 cm, vikt 7,4 g.

950 kr

Utrop: 900 kr

SANDBERG, hänge, Cocktail, 18K guld, bergkristall, höjd 20 mm, vikt 2,5 g.

3 300 kr

Utrop: 3 600 kr

ARMRING, öppningsbar, 18K vitguld, delvis förgylld, 18 svarta diamanter, 12 briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, Zancan, Italien, innermått 18 cm, vikt 10,9 g, några svarta diamanter med nagg.

Utrop: 6 200 kr

GEORG JENSEN, brosch, nr 317, sterlingsilver, delfiner, längd 42 mm, vikt 5,2 g.

550 kr

Utrop: 550 kr

OLE LYNGGAARD, armband, brunt läder, längd 38 cm, originalask.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr