1 - 20 av 278
123...14 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 15 april 2023

Klubbad för

TRESOR PARIS, armband, 18K vitguld, 6902 briljantslipade diamanter ca 60,30 ctv, ca TW-W/VVS-SI, berlock med 203 åttkantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-Cr/SI, längd 19/21 cm, vikt 99,8 g, svaga fattningar, en diamant saknas och flera är trasiga, skadade och har nagg.

Utrop: 275 000 kr

ENGELBERT, ring, Absolutely Slim Knot, 18K vitguld, stl 16 mm, vikt 5,2 g, etui.

5 900 kr

Utrop: 6 200 kr

PATRIK AF FORSELLES ring, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,55 ct, W(H)/SI1, IGI Diamond Report F6D81513, 14 briljantslipade diamanter ca 0,14 ctv, ca TW-W/VS, stl 16,25 mm, vikt 4,3 g, etui.

Utrop: 12 600 kr

PATRIK AF FORSELLES alliansring, 18K vitguld, 17 briljantslipade diamanter ca 0,17 ctv, ca TW-W/VS, stl 16,25 mm, vikt 3,9 g, gravyr.

Utrop: 2 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, 6 briljantslipade diamanter ca 0,47 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, stift, mått 6,0 x 6,0 mm, vikt 2,0 g, någon diamant har nagg på kulett.

Utrop: 7 700 kr

GEORG JENSEN, ring, sterlingsilver, grön kalcedon, modell 90b, stl 18,75 mm, vikt 11,8 g.

2 400 kr

Utrop: 2 000 kr

GEORG JENSEN, brosch, sterlingsilver, modell 234a, bredd 82 mm, vikt 11,7 g.

475 kr

Utrop: 550 kr

OLLE OHLSSON, hänge, silver, gubbe, signerad, höjd 3 cm, veneziakedja 80 cm, vikt 10,0 g.

700 kr

Utrop: 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 8 briljantslipade diamanter ca 0,13 ctv, ca W-Cr/VS-SI, stift, mått 3,5 x 3,5 mm, vikt 1,7 g.

Utrop: 3 500 kr

OLE LYNGGAARD, ring, Love, nr 4, 18K roséguld, Charlotte Lynggaard, stl 16,75+ mm, vikt 10,8 g.

7 100 kr

Utrop: 6 900 kr

OLE LYNGGAARD, ring, Love, nr 4, 18K vitguld, Charlotte Lynggaard, stl 16,75 mm, vikt 11,5 g.

Utrop: 6 900 kr

OLE LYNGGAARD, ring, Love, Nr 1, 18K guld, Charlotte, Lynggaard, stl 17 mm, vikt 4,3 g.

4 200 kr

Utrop: 4 600 kr

MUST DE CARTIER, 18K trefärgat guld, stl 14,5+ mm, vikt 7,3 g.

7 400 kr

Utrop: 4 000 kr

TIFFANY & C0, hänge, Round Pendent, sterlingsilver, svart silkessnöre, design Elsa Pereetti, diameter 35 mm, vikt 14,4 g, påse, ask.

1 400 kr

Utrop: 1 400 kr

LARS WALLIN, ringset, Ferry B, 18K vitguld, prinsesslipad diamant 0,51 ct, River(E)/VS1, GIA Report No 2175981355, 44 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca W/SI, stl 17,75 mm, totalvikt 16,4 g, originaletui.

20 000 kr

Utrop: 22 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,60 ctv, River(E)/SI1, 2 x GIA Diamond Dossier 2436845980 samt 7376812434, stift, vikt 1,4 g, ena inskriptionen delvis dold under klo.

Utrop: 14 000 kr

PER BORUP, lås, hjärta, 18K vitguld, 23 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, barocka, färgade grå sötvattenspärlor, längd 43 cm inklusive lås.

Utrop: 9 000 kr

RING, 18K vitguld, 10 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca W/VS, stl 18,75 mm, vikt 6,4 g, en diamant med nagg på kuletten.

Utrop: 6 000 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, Tahitipärlor ca 9 mm, 4 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca W/VS, Schöttle & Co, Norrköping, höjd 17 mm, stift.

4 200 kr

Utrop: 4 500 kr

Smycken Lås

OLE LYNGGAARD, lås 18K guld, kedja 14K guld/vitguld, hjärta, längd kedja 41 cm, höjd hjärta 11 mm, vikt 27,2 g, etui.

15 200 kr

Utrop: 14 000 kr