61 - 80 av 278
1...345...14 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 15 april 2023

Klubbad för

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 52 briljantslipade diamanter ca 4,31 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, längd 17 cm, vikt 14,4 g, enstaka diamanter med nagg på kuletten,

Utrop: 67 000 kr

GAUDY, ring, 18K vitguld, kuddslipad diamant 0,51 ct, TW(G)/VS2, GIA dossier 6167738702, 35 briljantslipade diamanter ca 0,57 ctv, ca TW/VS, Stockholm 2014, stl 16,5 mm, vikt 4,2 g.

Utrop: 15 000 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 34 briljantslipade diamanter ca 0,59 ctv, ca TW-TCa/VVS-VS, stl 16 mm, vikt 2,1 g.

Utrop: 10 600 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,30 ct, River(E)/SI1, GIA Diamond Dossier 1408138970, 26 briljantslipade diamanter ca 0,34 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stl 16,75 mm, vikt 2,2 g.

12 000 kr

Utrop: 13 200 kr

BROSCH, 18K guld, 3 st bergkristaller, Lennart Oehmke, Stockholm 1966, mått 65x32 mm, vikt 24,4 g.

Utrop: 10 000 kr

ARMRING, silver, spektrolit, Heikki Juhana Kaksonen, Finland 1966, 60x48 mm, vikt 29,1 g.

1 600 kr

Utrop: 1 500 kr

RING, silver, spektrolit, Finland 1966, stl 17 mm, vikt 7 g.

2 100 kr

Utrop: 1 200 kr

EFVA ATTLING, armring, Twosome Cuff, sterlingsilver, 2 sammanlänkade ringar, 55x65 mm, vikt 19,0 g.

700 kr

Utrop: 700 kr

EFVA ATTLING, armband, Ring Chain Bracelet, sterlingsilver, längd 20 cm, vikt 13,0 g, originalask.

1 100 kr

Utrop: 900 kr

SOPHIE BY SOPHIE, ring, förgyllt sterlingsilver, stl 17,25 mm, vikt 2,9 g.

Utrop: 500 kr

EFVA ATTLING, hänge / kedja, sterlingsilver, ormlänk, längd 45 cm, vikt 14,7 g, signerad, originalask.

Utrop: 550 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld, cabochonslipade labradoriter, Juvelerare John Petterssons, Stockholm 1963, diameter 20,5 mm, vikt 21,4 g, slitage på stenarna.

Utrop: 4 800 kr

PIERO MILANO, ring, 18K guld, odlad pärla ca 11 mm, 74 briljantslipade diamanter av lägre kvalité ca 0,93 ctv, 17,5 mm, 9,9 g, flera diamanter med ytskador samt defekter.

Utrop: 10 000 kr

HERMÈS, armband, 18K guld, längd 17,5 cm, vikt 8,8 g, ask.

25 000 kr

Utrop: 27 000 kr

RING, 18K vitguld, Star 129 slipad diamant ca 1,20 ct, ca TCa(K-L)/VS2, inskription Star129-34353, 15 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 16 mm, vikt 4,0 g, några sidostenar rör sig i fattning, en sidosten har inverterad natural på kronan.

32 000 kr

Utrop: 36 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 15 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW(G)/VVVS, stl 16 mm, vikt 2,7 g, rodiering har börjat släppa något på ringskenan.

Utrop: 6 800 kr

BVLGARI, hänge med kedja, B. zero, 18K guld, längd 41 cm, vikt 12,1 g, etui samt ytterkartong.

17 000 kr

Utrop: 16 000 kr

RING, platina, briljantslipad diamant 0,40 ct, ca W(H)/VS2, IGI Diamond Identification Report 134474334, 14 briljantslipade diamanter ca 0,22 ctv, ca TW-W/VS-SI, storlek 16,5 mm, vikt 3,4 g, mittstenen har skada på rondist.

Utrop: 9 900 kr

BVLGARI, ring, B. zero, 18K vitguld, 3-band, stl 49 (15,5 mm), vikt 10,4 g, originaletui.

Utrop: 10 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 112 briljantslipade diamanter ca 1,30 ctv, ca W-Cr/SI-P, briolettslipade prasioliter ca 32,45 ctv, stift med clips, längd ca 73 mm, vikt 15,9 g, diamanterna har inneslutningar som når ytan.

Utrop: 25 500 kr