21 - 40 av 300
123...15 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 29 juli 2023

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K guld, odlade sötvattenspärlor, 90 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca W/SI, höjd 49 mm, vikt 14,9 g, stift, enstaka diamanter med skador och nagg, två pärlor med skador.

10 000 kr

Utrop: 11 400 kr

RING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,42 ct, ca TW/SI, stl 16 mm, vikt 5,2 g, diamanten med natural på rondisten.

Utrop: 7 900 kr

RING, 18K vitguld, prinsesslipad diamant ca 0,50 ct, F/SI1, GIA inskription 7218946643, briljantslipade diamanter 0,79 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 3,1 g.

Utrop: 14 400 kr

RING, 18K vitguld, gammalslipad diamant ca 0,95 ct, ca TW(G)/VS1, 8 åttkantslipade diamanter ca 0,12 ctv, Stockholm 1963, stl 16,75 mm, vikt 3,4 g.

Utrop: 32 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, 24 briljantslipade diamanter 0,42 ctv, ca Light Pink/VS-SI, höjd 30 mm, vikt 3,2 g, stift, några diamanter med nagg.

Utrop: 9 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 1,41 ctv enligt gravyr, ca Light Pink/VS-SI, längd 18 cm, vikt 7,0 g, några diamanter med nagg.

Utrop: 28 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 22 briljantslipade diamanter 0,34 ctv enligt gravyr, ca TW-Cr/VS-SI, diameter 15 mm, vikt 3,3 g, huggies.

6 000 kr

Utrop: 6 600 kr

HELALLIANSRING, 18K roséguld, briljantslipade diamanter 0,78 ctv enligt gravyr, ca TW-W/VS-SI, stl 18,25 mm, vikt 2,7 g, några diamanter med slitna fasettkanter.

Utrop: 11 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 24 briljantslipade diamanter 0,42 ctv enligt gravyr, ca Light Pink-Light Brownish Pink/VS-P, höjd 30 mm, vikt 3,1 g, stift, några diamanter med nagg.

Utrop: 9 000 kr

ALLIANSRING, platina, 18 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca W/SI, storlek 16,5+ mm, vikt 2,0 g.

Utrop: 5 200 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,70 ct, ca W(H)/VVS2, Stockholm 1971, stl 16,25 mm, vikt 3,4 g.

Utrop: 21 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, oval gammalslipad diamant ca 1,20 ctv, ca Ca(M)/skador och nagg på rondisten i övrigt små inneslutningar, stl 15,75 mm, vikt 3,2 g, med

15 200 kr

Utrop: 13 800 kr

RING, platina, jade 3,12 ct, baguette - och trapetslipade diamanter 0,64 ctv, ca TW/VS, stl 16,25 mm, vikt 8,4 g.

Utrop: 7 900 kr

ALLIANSRING, platina, 26 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW-W/VS-SI, storlek 16,5+ mm, vikt 3,1 g.

Utrop: 9 600 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,70 ct, ca W(H)/P2, åttkantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca W/SI-P, stl 15,5 mm, vikt 8,0 g, diamanted med skador och nagg.

Utrop: 8 800 kr

RING, 18K vitguld, safirer, briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca TW-W/SI-P, stl 15,75 mm, vikt 8,0 g, en diamant med skada.

Utrop: 6 200 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 1,30 ct, ca Ca(M)bruna stenen, stort bord, stl 19 mm, vikt 2,7 g.

24 500 kr

Utrop: 20 000 kr

RING, 18K guld, skarabé, Carlman, Stockholm 1949, stl 17,5 mm, vikt 7,7 g.

5 300 kr

Utrop: 4 200 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 15 briljantslipade diamanter ca 0,27 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 1,6 g.

Utrop: 5 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 rubiner ca 0,25 ctv, 40 briljantslipade diamanter ca 0,28 ctv, stift, vikt 2,0 g.

Utrop: 7 400 kr