1 - 20 av 539
123...27 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 augusti 2023

Klubbad för

OLLE OHLSSON, hänge, silver, gubbe, signerad, höjd 3 cm, pansarkedja 80 cm, vikt 11,2 g.

700 kr

Utrop: 800 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 14K guld doublé, odlade barocka sötvattenspärlor ca 25 x 15 mm, krokar, vikt 11,4 g.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

Smyckestillbehör Övrigt

LUPP, mässingsfärgad, 30x förstoring, förvaringsetui i plast.

375 kr

Utrop: 300 kr

Smyckestillbehör Övrigt

VÅG, bland annat gram och carat, mäter till hundradelar, mått ca 13 x 7,5 cm.

Utrop: 300 kr

Ädelstenar Rubiner

100 RUBINER, runda, 6,04 ctv, flera har nagg.

1 400 kr

Utrop: 1 300 kr

RING, 18K guld, antikslipad diamant ca 0,30 ct, ca Cr/SI, stl 16,75 mm, vikt 7,0 g, diamanten har en naturlig hålighet samt nagg.

Utrop: 4 200 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,35 ct enligt gravyr, ca TW/VS, stl 15,75 mm, vikt 2,6 g, nagg på kuletten, några klor är slitna.

Utrop: 6 600 kr

PÄRLRING, 18K vitguld, odlad pärla 8,7 mm, Sigfrid Petersson, Bollnäs 1964, stl 16,5 mm, vikt 5,6 g.

Utrop: 2 900 kr

ARMBAND, 9K guld, snidade färgstenar, längd 20 cm, säkerhetskedja, totalvik 65,3 g, 1 lös länkdel.

Utrop: 12 200 kr

BURK, silver, invändigt förgylld, med lock, MGAB, Uppsala 1952, höjd 12 cm, bredd 8,5 cm, vikt 190,5 g.

Utrop: 1 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 16 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW-W/VS, stift, längd 15,0 mm, vikt 2,5 g.

6 000 kr

Utrop: 6 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, 8 briljantslipade diamanter ca 0,14 ctv, ca TCr-Cr/VS, stift, mått 5,0 x 5,0 mm, vikt 1,7 g.

Utrop: 3 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 8 briljantslipade diamanter ca 0,13 ctv, ca TCr-Cr/VS, stift, mått 5,0 x 5,0 mm, vikt 1,8 g.

Utrop: 3 300 kr

HÄNGE MED KEDJA, 14K guld, 10 bruna och 10 vita briljanter ca 0,15 ctv, rundankar, längd 45 cm, vikt 2,5 g.

2 000 kr

Utrop: 1 100 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 18 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca Cr-TCa/VVS-VS, stift, mått 5,5 x 5,5 mm, vikt 2,4 g.

Utrop: 6 200 kr

RING, silver, tigeröga, Malmö 1959, stl 15,25 mm, vikt 6,8 g,

Utrop: 300 kr

RING, 18K guld, fröpärlor, turkoser, antik, stl 16,75 mm, vikt 2,2 g, storleksändrad, ask.

2 400 kr

Utrop: 1 700 kr

RING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW/VS, stl 17 mm, vikt 4,9 g.

Utrop: 3 300 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, prinsesslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW/VS-SI, stl 18,5 mm, vikt 3,8 g, gravyr.

Utrop: 5 000 kr

ALLIANSRING, 18K guld, prinsesslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW/VS, stl 18,25 mm, vikt 3,1 g.

Utrop: 3 300 kr