1 - 20 av 593
123...30 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 9 december 2023

Klubbad för

ENGELBERT, enstensring, 18K vitguld, briljantslipad diamant 2,02 ct, TW(G)/VS1, Inskription på rondisten GIA 1186887259, stl 16,75 mm, vikt 3,2 g.

Utrop: 220 000 kr

TIFFANY & CO, örhängen, T1 Hoop Earrings, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, höjd 14 mm, vikt 7,6 g, stift, originaletui, ytterask.

20 000 kr

Utrop: 20 000 kr

ENGELBERT, alliansring, Fancy wedding band, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,27 ctv, ca TW/VS, stl 16,75 mm, vikt 1,8 g, ringen är något skev.

Utrop: 6 500 kr

ENGELBERT, alliansring, Fancy wedding band, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,27 ctv, ca TW/VS, stl 16,75 mm, vikt 1,8 g.

Utrop: 6 500 kr

ARMBAND, 18K guld, Palmeira citrin, mörkgrön turmalin, rosa turmalin, akvamarin, ametist, prasiolit, Madeira citrin, citrin, längd 17,5 cm, vikt 13,3 g, monogram på låset, några stenar har repor.

Utrop: 9 000 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, ovalslipad safir ca 1,60 ct, 24 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca W/VS, stl 17,25 mm, vikt 6,1 g.

Utrop: 7 700 kr

ENSTENSRING, 14K vitguld, briljantslipad diamant ca 3,10 ct, ca TCr(I)/SI2, Noor, stl 17 mm, vikt 7,3 g, diamanten har stort bord och liten kulettfasett samt diamanten är något mjölkig på grund av stor moln inneslutning, originaletui.

Utrop: 220 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, odlad southsea pärla ca 15,2 mm, briljantslipad diamant ca 0,20 ctv, ca TW/VS, höjd 25 mm, längd 42 cm, vikt 17,3 g, diamanten har litet nagg på kuletten.

Utrop: 13 600 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipad safir 1,47 ct, safirer, briljantslipade diamanter, Mandelstam, stl 17,25 mm, vikt 3,7 g, originalask.

Utrop: 8 300 kr

RING, 18K guld, topas 10,92 ct, peridoter, briljantslipade diamanter 0,20 ctv, Mandelstam, stl 18,25 mm, vikt 5,7 g, originalask.

Utrop: 12 200 kr

ÖRHÄNGEN, Snögubbe, sterlingsilver, emalj, odlade pärlor, ca 14 samt 12 mm, safirer, rubiner, Mandelstam, höjd 47 mm, vikt 15,5 g, originalask.

2 700 kr

Utrop: 2 900 kr

CARTIER, ring, les must de Cartier, Trinity, 18K flerfärgat guld, stl 16,25 mm, vikt 6,7 g.

8 000 kr

Utrop: 6 600 kr

CARTIER, hänge/berlock och silkeshalsband, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,22 ctv, höjd 28 mm, längd 38,5 cm, hängets vikt 4,7 g, certifikat, etui.

Utrop: 8 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, odlade sötvattenspärlor, ca 12 mm, rubiner, briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, Mandelstam, höjd 34 mm, vikt 5,9 g, krokar, originalask.

6 000 kr

Utrop: 6 600 kr

ARMBAND, 18K vitguld, smaragder ca 0,56 ctv, briljantslipade diamanter ca 1,26 ctv, ca W-TCa/P, längd 18 cm, vikt 6,6 g, smaragder med nagg, några enstaka diamanter med nagg.

Utrop: 17 800 kr

COLLIER, 18K vitguld, 103 briljantslipade diamanter ca 2,38 ctv, ca W-TCa(H-L)/P, längd 43,5 cm, vikt 12,7 g.

23 000 kr

Utrop: 25 500 kr

RING, 18K vitguld, smaragdslipad morganit ca 14 ct, briljant och åttkantslipade diamanter ca 0,68 ctv, TW-W/VS, stl 18,75+ mm, vikt 8,7 g, små nagg på morganiten,

Utrop: 11 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, smaragder 2,05 ctv, längd 18 cm, vikt 7,9 g.

Utrop: 13 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, ovalslipade safirer ca 1,39 ctv, briljantslipade diamanter ca 1,17 ctv, ca W-Cr/VS-P, stift, höjd 40 mm, vikt 3 g.

Utrop: 10 500 kr

ARMBAND, 18K guld, 12 briljanter ca 0,05 ctv, hjärta, längd 15/16,5/18 cm, vikt 0,7 g.

1 900 kr

Utrop: 1 700 kr