1 - 20 av 618
123...31 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 16 november 2023

Klubbad för

HÄNGE, 18K guld, bokstav K, åttkantslipade diamanter ca 0,015 ctv, höjd 23 mm, vikt 1,2 g.

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, rund fasettslipad blå safir ca 0,36 ct, 14 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca W-TCr/P, diameter 7,0 mm, ankarlänk 40 cm, vikt 1,8 g, några diamanter har inneslutningar som når ytan, safiren har nagg på "kulett".

Utrop: 4 600 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, 14 odlade sötvattenspärlor, stift, mått ca 16,0 x 18,0 mm, vikt 6,9 g.

550 kr

Utrop: 600 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 14K guld doublé, odlade knappformade sötvattenspärlor ca 12,1 mm, stift, vikt 4,1 g.

350 kr

Utrop: 400 kr

PÄRLCOLLIER, odlade färgade sötvattenspärlor ca 11 mm, flera färger, knutet, längd 125 cm.

400 kr

Utrop: 450 kr

Smyckestillbehör Övrigt

LUPP, mässingsfärgad, 30x förstoring, förvaringsetui i plast.

500 kr

Utrop: 300 kr

PÄRLCOLLIER, doserat, odlade pärlor 2,4-6,1 mm, lås i 18K vitguld, längd 50 cm, knutet, vikt 10,5 g.

1 400 kr

Utrop: 1 000 kr

PANDORA, armband, sterlingsilver, 29 berlocker, längd 19,5 cm, totalvikt 61,9 g, några berlocker är ej original.

Utrop: 900 kr

HÄNGE, kors, 18K guld, fransk stämpel, mått 48 x 26 mm, vikt 1,3 g, bucklor.

Utrop: 1 000 kr

HÄNGE, kors, 14K guld, korall, imitationspärla, mått 57 x 31 mm, vikt 4,0 g, lödning.

850 kr

Utrop: 900 kr

CARMOSÉRING, 14K guld, 8 rosenslipade diamanter, stl 18 mm, vikt 1,9 g, några diamanter med nagg.

Utrop: 1 100 kr

HÄNGE, 14K guld, svart korall, höjd 50 mm, vikt 5,3 g.

Utrop: 900 kr

HÄNGE, 14K guld, malakitägg, höjd 31 mm, vikt 19,5 g.

550 kr

Utrop: 500 kr

RING, 14K vitguld/platina, gammalslipad diamant ca 0,20 ct, ca W/SI, 2 rosenslipade diamanter, stl 17 mm, vikt 1,8 g, fattningen är delvis i silver, mittstenen har inneslutningar som når ytan.

Utrop: 2 200 kr

RING, 14K guld, cabochonslipade kvarts, turmaliner och granater, stl 16,75 mm, vikt 7,5 g, ett fåtal stenar skadade.

Utrop: 3 200 kr

SAMESKEDAR, silver, delvis förgyllda, 8 st, 5 kaffeskedar, 1 sockersked, 1 saltsked, 1 serveringssked, Bolidensilver, totalvikt 118,2 g,

800 kr

Utrop: 900 kr

COLLIER, hematitkulor, lås i 18K guld/vitguld, 4 briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, Mpc´S Smyckekonst, Göteborg, längd 45 cm, vikt 49,7 g.

4 500 kr

Utrop: 5 000 kr

RING, 18K vitguld, 1 briljant - och 8 åttkantslipade diamanter 0,30 ctv, ca TW/VVS, stl 16 mm, vikt 4,1 g.

2 900 kr

Utrop: 2 800 kr

RING, 18K vitguld, blå rundslipade safirer, 10 åttkantslipade diamanter ca 0,04 ctv, stl 18,5 mm, vikt 6,4 g.

3 200 kr

Utrop: 3 600 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, ovalslipade smaragder ca 0,70 ctv, vikt 1,0 g, stift, smaragderna har nagg och inneslutningar som når ytan.

2 700 kr

Utrop: 2 900 kr