1 - 20 av 631
123...32 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 26 mars

Klubbad för

HALSKEDJA, 18K guld, cordell förlängd med pansarlänk, längd 67 cm, vikt 12,1 g.

Utrop: 7 200 kr

BROSCH, silver, Pinco Förening UPA år 1952, blomma 65 mm, vikt 7,8 g.

150 kr

Utrop: 175 kr

RING, sterlingsilver, vit sten, modell "TPS 1-4-1", kopia av medeltida ring, Bengt Hallberg, stl 18,5 mm, vikt 3,0 g.

275 kr

Utrop: 175 kr

HÄNGE MED KEDJA, "astrid&agnes", 2 stycken, stål, hängets längd 5,5 cm, pansarlänk 72-80 cm, vikt 38,5 g.

Utrop: 175 kr

ARMRING, förgylld mässing, cubic zirkonia, Paula Pantolin, bredd 55 mm, vikt 82,0 g.

Utrop: 1 300 kr

HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, "Osiris", Paula Pantolin, berlock, längd 71 cm, vikt 12,7 g, ask.

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr

RING, sterlingsilver, fasetterad citrin, "Osiris", Paula Pantolin, öppen modell, stl 17,25 mm, vikt 14,8 g.

Utrop: 1 900 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, sterlingsilver, odlade färgade sötvattenspärlor, bruna, stift, vikt 1,5 g

Utrop: 175 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor, knappformade, stift, vikt 1,8 g, saknar snurrebussar.

Utrop: 175 kr

HÄNGE MED KEDJA, silver, justerbar kedja, blå och vit emalj, odlad sötvattenspärla

275 kr

Utrop: 250 kr

HÄNGE, ägg, förgyllt sterlingsilver, turkos och svart emalj, cz, öppningsbar ögla, mått 21,0 x 14,0 mm, vikt 5,0 g.

325 kr

Utrop: 300 kr

HÄNGE, ägg, förgyllt sterlingsilver, blå emalj, cz, röda stenar, öppningsbar ögla, mått 21,0 x 13,0 mm, vikt 5,7 g.

250 kr

Utrop: 300 kr

HÄNGE, ägg, sterlingsilver, blå emalj, cz, öppningsbar ögla, mått 15,0 x 9,0 mm, vikt 2,6 g.

300 kr

Utrop: 300 kr

HÄNGE, ägg, förgyllt sterlingsilver, turkos emalj, cz, öppningsbar ögla, mått 22,0 x 14,0 mm, vikt 7,5 g.

400 kr

Utrop: 300 kr

HÄNGE, ägg, roséförgyllt sterlingsilver, svart emalj, cz, öppningsbar ögla, mått 22,0 x 14,0 mm, vikt 6,0 g, svart armband i konstläder medföljer.

650 kr

Utrop: 300 kr

ÖRRINGAR, 18K guld, höjd 12,0 mm, stift, vikt 0,4 g.

550 kr

Utrop: 300 kr

Kuriosa Trä

NETZUKE, snidat trä, varelse med mask, mått 6,0 x 3,0 cm, signerad, vikt 26,4 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

COLLIER, onyx i olika storlekar och form, längd 47 cm.

Utrop: 350 kr

COLLIER, ametist, lapis lazuli, guldfärgat lås och detaljer, längd 45 cm.

300 kr

Utrop: 350 kr

SMYCKESET, collier, armband, 3-färgat sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor, längd 42 cm/18 cm.

300 kr

Utrop: 350 kr