321 - 340 av 345
1...161718 Gå till
Just nu klubbas Klockor i Stockholm. Gå in här

Avslutad | Klassiska – Lördag 27 april

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, turkoser, 130 briljantslipade diamanter ca 5,00 ctv, ca W-Ca/VS-P, höjd 68 mm, vikt 38,2 g, clips, några diamanter med skador och nagg.

Utrop: 30 000 kr

CARMOSÉRING, platina, ovalslipad rosa spinell 2,54 ct, briljantslipade diamanter 0,44 ctv, ca TW/VS, vikt 16,5 mm, certifikat, etui.

Utrop: 22 000 kr

RING, 18K roséguld, morganit 13,7 ct, 36 briljantslipade diamanter 0,92 ctv, ca TW-TCr/VS-P, stl 16,5 mm, vikt 7,2 g, morganiten med mindre nagg.

Utrop: 31 000 kr

CARMOSÉÖRHÄNGEN, 18K vitguld, ovalslipade safirer ca 1,02 ctv, 24 briljantslipade diamanter ca 0,26 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, höjd 9 mm, stift.

7 200 kr

Utrop: 8 000 kr

RING, 18K vitguld, 21 orangea behandlade safirer ca 6,94 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,44 ctv, ca W/P, stl 16,5 mm, vikt 4,4 g.

Utrop: 13 200 kr

ARMBAND, 18K roséguld, flerfärgade behandlade safirer ca 4,55 ctv, briljantslipade diamanter ca 1,44 ctv, ca TW-TCr/VS-P, längd 18 cm, vikt 12,7 g.

Utrop: 44 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 76 briljantslipade diamanter ca 2,77 ctv, ca TW-TCr/SI-P, längd 18 cm, vikt 8,3 g.

Utrop: 27 500 kr

GUNNAR FAHLSTRÖM, ring, 18K guld, cabochonslipad ametist, briljant- och åttkantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW/VS, stl 16,5 mm, vikt 11,8 g, 1 diamant skadad.

Utrop: 6 600 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade pärlor, safirer ca 0,87 ctv, 12 briljantslipade diamanter ca 0,11 ctv, ca TW/VS, höjd 21 mm, vikt 6,7 g, huggies, enstaka diamaner med skador och nagg.

Utrop: 7 700 kr

RING, 18K roséguld, 5 smaragdslipade rosa behandlade safirer ca 2,58 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca W/VS-P, stl 17 mm, vikt 4,4 g.

Utrop: 14 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 14 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-Cr/VS-P, diameter 7 mm, vikt 2,3 g, stift, enstaka diamant med skada.

Utrop: 14 400 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, hjärta, 16 briljantslipade diamanter ca 0,48 ctv, längd 44 cm, vikt 6,7 g.

Utrop: 5 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade pärlor, onyx, briljant - och trapetsslipade diamanter 2,43 ctv, TW-TCr/SI-P, höjd 66 mm, vikt 27,1 g, huggies, enstaka diamanter med skador och nagg.

Utrop: 30 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 12 ovalslipade behandlade rubiner 3,10 ctv, 88 briljantslipade diamanter ca 0,48 ctv, höjd 16 mm, vikt 6,4 g, huggies.

Utrop: 17 600 kr

PÄRLCOLLIER, odlade doserade pärlor ca 4,5-8 mm, 2 rader, längd 51 cm, lås i 18K guld med 3 åttkantslipade diamanter ca 0,01 ctv, vikt 39,5 g, knutet.

Utrop: 4 500 kr

RING, 18K guld, smaragd, stl 17 mm, vikt 9,4 g.

Utrop: 6 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, ovalslipade smaragder, stift, vikt 7,1 g.

Utrop: 5 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca TW/VS, vikt 8,1 g.

5 200 kr

Utrop: 5 700 kr

H STERN, pärlörhängen, 18K guld, odlad halvpärla, stift, vikt 1,3 g, originaletui.

Utrop: 1 100 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld/vitguld, briljantslipade diamanter 0,18 ctv, ca W/SI, vikt 6,9 g.

Utrop: 5 500 kr