1 - 20 av 428
123...22 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 6 maj 2000

Klubbad för

COLLIER, silver förgylld med cubic zirkoner, L= 42 cm

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, doserade, 6,9-3,2 mm diameter, silverlås, L=58 cm, samt ÖRHÄNGEN.

Utrop: 900 kr

ÖRHÄNGEN, 14K guld, vikt 3.2 g

Utrop: 300 kr

RING, 18K guld med navettslipad diamant 0.40 ct. ca. CR(J)-Top Cape(K-L)/SI2, briljanter ca. 0.45 ct. W(H)-CR(J)/SI, stl 17 3/4mm

Utrop: 8 400 kr

RING, 18K guld samt vitguld med cubic zirkon, stl 18 1/4mm

RING, 18K guld samt vitguld, stl 16 mm, vikt 6.0 g

RING, 18K guld med rubiner samt 3 briljanter stl 17 1/4 mm.

Utrop: 800 kr

ARMRING, silver med bärnsten.

400 kr

Utrop: 350 kr

ARMRING, silver / oxiderad. svenska stämplar.

Utrop: 350 kr

RING, 18K guld med smaragder safirer samt briljanter stl 16 1/4 mm.

900 kr

Utrop: 1 100 kr

ARMRING, silver med bandagat.

300 kr

Utrop: 350 kr

RING, 18K guld med rubiner samt briljant stl 17 1/2 mm.

700 kr

Utrop: 800 kr

ARMRING, silver med bärnsten.

Utrop: 350 kr

ARMRING, silver / förgylld, niello sovjetisk stämpel.

300 kr

Utrop: 350 kr

RING, 18K guld med rubiner samt briljanter stl 17 mm

750 kr

Utrop: 900 kr

ARMRING, silver med bärnsten.

350 kr

Utrop: 400 kr

RING, 18K guld med korall, handgjord, vikt 13 g. stl. 17½mm

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

BRUDKRONA, silver med bergkristaller

2 400 kr

Utrop: 2 800 kr

BERLOCKER, 21 st stjärnbilder ca 16.0 g

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr

BERLOCKER, 18 st ca 14.0 g stjärnbilder

1 400 kr

Utrop: 1 200 kr