1 - 20 av 371
123...19 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 10 februari 2001

Klubbad för

HEUER, Carrera, kronograf, herrur, doublé, manuell, plexiglas, läderband, ca 1964, servad april 2000.

9 600 kr

Utrop: 7 900 kr

OMEGA, Genève, caliber 601, herrur, stål, manuell, plexiglas, läderband, originalspänne, ca 1973, box.

Utrop: 1 900 kr

CARTIER, Must 21, Serie nr. 901183769, XL herrur, stål/doublé, quartz, mineralglas, datum, integrerad länk.

Utrop: 10 500 kr

FICKUR, ankarur, 18K guld, gravyr, ca 1922.

Utrop: 2 900 kr

IWC, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, länk 18K guld, längd 178 mm.

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

Klockor Hamilton

LADY HAMILTON, damur, 14K vitguld, manuell, länk 14K vitguld, åttkantslipade diamanter ca 0.40 ct..

Utrop: 7 000 kr

CARTIER, herrur, förgyllt silver, quartz, läderband.

Utrop: 4 900 kr

CARTIER, herrur, förgyllt silver, quartz, läderband, går ej.

Utrop: 4 900 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ & SANDSTRÖM, Rex, No 450, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, box.

Utrop: 9 000 kr

VIKING, mormorsur, ankarur, 14K guld, bucklor.

550 kr

Utrop: 700 kr

LONGINES, Sport Chief, herrur, guld på stål, manuell, plexiglas, datum, läderband, ca 1966.

2 050 kr

Utrop: 2 100 kr

HELVETIA, electronic, herrur, stål, plexiglas, datum, plastband, 1970-tal.

Utrop: 850 kr

ZENITH, herrur, doublé, automatisk, plexiglas, datum, läderband.

Utrop: 800 kr

2 HERRUR, MILEX, vitmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, NOVUS, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, läderband.

300 kr

Utrop: 350 kr

SEIKO, herrur, stål/doublé, quartz, hardlexglas, datum, kronograf, alarm, originallänk.

600 kr

Utrop: 500 kr

Klockor Lemania

LEMANIA, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, liten sekundvisare, läderband, ca 1960.

600 kr

Utrop: 700 kr

2 ST. HERRUR, ALLTIME, stål, manuell, plexiglas, läderband, ATLANTIC, stål, manuell, plexiglas, läderband, 1950-tal.

375 kr

Utrop: 300 kr

FICKUR, ankarur, savonett, jaktur, 14K guld, gravyr, 1890-tal.

Utrop: 3 000 kr

MORMORSUR, ankarur, 18K guld, 1880-tal, gravyr, går ej, nyckel.

Utrop: 950 kr

TISSOT, Stylist, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, länk metall ej original, servad mars 2000.

Utrop: 1 500 kr