1 - 20 av 283
123...15 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 14 september 2002

Klubbad för

RING, 18K guld med emalj, oodlad pärla samt vita stenar, vikt 7 g, stl 16 mm.

Utrop: 700 kr

Smycken Smaragdring

SMARAGDRING, 18K guld med smaragder samt bagettslipade diamanter tot ca 0,50ct ca W-TCR/VS (en skadad), stl 16 1/2 mm.

Utrop: 5 500 kr

DOPMUGG, silver med handtag.

600 kr

Utrop: 700 kr

LJUSSTAKAR, silver H=10 cm.

Utrop: 1 400 kr

GOLFSET, silver, Peg, knapp, greenlagare.

700 kr

Utrop: 700 kr

ÖRHÄNGEN, silver signerad Wiwen Nilsson, skruvar.

3 500 kr

Utrop: 1 200 kr

COLLIER, silver / akryl, Lapponia. 41cm, 24,5 gr

2 700 kr

Utrop: 1 500 kr

COLLIER, silver / akryl Lapponia "Otus 5". Påse. 62cm, 50gr

4 200 kr

Utrop: 2 900 kr

RING, 18K guld med rökkvarts stl 15 mm.

Utrop: 1 100 kr

HÄNGE, 18K guld med rökkvarts.

Utrop: 1 200 kr

ARMBAND, 14K guld Lapponia "Mukka"

Utrop: 7 000 kr

RING, 14K guld Björn Weckström "yellow rose" stl 17 1/4 mm. 7gr

2 200 kr

Utrop: 2 000 kr

RING, 14K guld Björn Weckström "gold turrets" stl 16 mm.

1 400 kr

Utrop: 1 200 kr

ARMRING, silver med bergkristall stämplad GUSSI Malmö 1965.

700 kr

Utrop: 450 kr

Accessoarer Pennor

BOX, till Cross-penna, oanvänd.

Utrop: 150 kr

RING, titan / guld med briljant ca 0,03 ct. stl 16 1/2 mm.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

BORSTE,kontur , Husqvarna, design Sigvard Bernadotte.

150 kr

Utrop: 50 kr

RING, 18K gult och vitt guld med blå safir ca 0,65 ct, stl 16, vikt 4,6 gram.

Utrop: 1 600 kr

RING, 18K guld + vitguld med 1,25 ct citrin och 0,12 ct tot brilj, stl 16½, vikt 5,3 gr.

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

RING, 18K guld med ca 48 ct cabochonslipad månsten, stl 17½, vikt 19,7 gram.

2 000 kr

Utrop: 2 500 kr