1 - 20 av 650
123...33 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 26 april 2003

Klubbad för

Ädelstenar Smaragder

SMARAGD, oinfattad, 0,89 ct.

Utrop: 800 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGD, oinfattad, 0,95 ct.

Utrop: 800 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGD, oinfattad, 0,99 ct.

Utrop: 800 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGD, oinfattad, 0,99 ct.

Utrop: 800 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGD, oinfattad, 0,60 ct.

Utrop: 700 kr

Ädelstenar Övrigt

TANZANIT, oifattad, 1,66 ct, triangulär.

Utrop: 3 800 kr

Ädelstenar Övrigt

TANZANIT, oinfattad, 1,46 ct.

Utrop: 3 300 kr

PUDERDOSA, silver monogram.

300 kr

Utrop: 350 kr

SKAFT / HÅLLARE, silver, bucklor.

Utrop: 250 kr

ARMBAND, 18K guld, vikt 63,0 g. längd 18 cm.

Utrop: 5 500 kr

ARMBAND, 18K guld "pansar" vikt 86 g. längd 19,5 cm.

8 200 kr

Utrop: 7 500 kr

ARMBAND, 18K guld "Bismarck" vikt 36,1 g. längd 20 cm.

Utrop: 3 000 kr

BROSCH, 18K guld med franskt guldmynt, 14,4 g

Utrop: 1 200 kr

RING, 18K guld med syntetisk sten stl 17 mm.

300 kr

Utrop: 400 kr

RING, 18K guld med garverad vapen stl 16 mm vikt 12,3 g.

2 500 kr

Utrop: 1 700 kr

COLLIER, granater, infattade i blomdesign, längd 45 cm, extra länk.

4 200 kr

Utrop: 1 900 kr

DIVERSE, 11 delar, 18K/ granater / agat, opal.

1 000 kr

Utrop: 700 kr

Smycken Herring

HERRING, 18K guld med graverat vapen i ametist stl 20 mm från 1853 svenska stämplar.

1 300 kr

Utrop: 650 kr

ENSTENSRING, 23K guld med briljant ca 0,29 ct I-J(TCR-CR) /VS 2 stl 17 3/4 mm.

1 700 kr

Utrop: 1 700 kr

3 HÄNGEN, jade, agat, mikromosaik.

300 kr

Utrop: 400 kr