1 - 13 av 13
Just nu klubbas Klockor i Stockholm. Gå in här

Avslutad | Skattjakt – Tisdag 6 maj 2003

Klubbad för

HÄNGE, 18K guld, cz, vikt 2,9 g

125 kr

Utrop: 25 kr

HÄNGE, 18K guld och vitguld, 4 st, safir, turkos, turmalin, diamant, vikt 1,3 g

325 kr

Utrop: 25 kr

BERLOCKER, 18K guld, 11 st, diverse motiv, vikt 11,5 g

950 kr

Utrop: 25 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, kaniner, vikt 1,4g

175 kr

Utrop: 25 kr

Ädelstenar Opaler

OPAL, vit opal, ca 7,5 ct

825 kr

Utrop: 25 kr

RING, 18K guld, camé, vikt 4,2 g, stl 19 mm

375 kr

Utrop: 25 kr

ARMBAND, 18K guld, pansar, längd 18 cm, vikt 1 g

50 kr

Utrop: 25 kr

COLLIER, 18K guld, doserad pansar, vikt 8,5 g, längd 45 cm

550 kr

Utrop: 25 kr

KEDJA/HÄNGE, 18K guld, pansar, vikt 5,6 g, längd 38 cm

300 kr

Utrop: 25 kr

Ädelstenar Övrigt

AKVAMARINER, 20 st, tot ca 2 ct

425 kr

Utrop: 25 kr

PROVIA, damur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, minutvisare saknas, läderband, 1940-tal.

Utrop: 25 kr

BOREL, stål, manuell, plexiglas, urtavla skadad.

100 kr

Utrop: 25 kr

OMEGA, fickur, silver, defekt regel, bucklor, ca 1908.

75 kr

Utrop: 25 kr