1 - 20 av 293
123...15 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 22 januari 2005

Klubbad för

ARMRING, sterling silver, signerad Torun Bülow-Hübe för Georg Jensen, vikt 55,9g, D= 6,3 x 7,3 cm

2 500 kr

Utrop: 2 300 kr

ARMRING, Sterling silver, signerad R Lantz 1982, hamrad, vikt 38,8g, D= 7 x 7 cm

Utrop: 800 kr

COLLIER, doserad bärnsten, (några skador), lås gulmetall

375 kr

Utrop: 400 kr

COLLIER, 18K guld, briljanter tot ca 0,60 ct ca TW/VVS-VS, vikt 11,1g, L=23 cm

Utrop: 5 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljanter tot 0,30 ct TW/VS enl gravyr, stl 17 mm, vikt 2,9g

2 300 kr

Utrop: 2 200 kr

KEDJA/HÄNGE, hänge sterling silver med graverat mönster, stämplad Gunnar Cyrén, kedja pansar 18K guld, vikt 59,7g, L=80 cm

1 900 kr

Utrop: 1 900 kr

ÖRHÄNGEN, sterling silver/förgyllt silver, bockhuvuden, stämplade Gunnar Cyrén, krokar, vikt 29,8g, D=5 cm

500 kr

Utrop: 700 kr

RING, 18K guld, signerad Efva Attling, modell (med gravyr) "pencez de moy", vikt 15,1 gr, stl 17 3/4.

3 200 kr

Utrop: 3 700 kr

ARMRING, silver, stämplad Giertta 1974, vikt 52,3g

1 350 kr

Utrop: 800 kr

COLLIER, sterling silver/18K guld, 2 briljanter totalt ca 0,10 ct, stämplad Rauff Danmark, vikt 23,3g, L= 42 cm

Utrop: 1 000 kr

KEDJA med KORS, sterlingsilver/14K guld, briljant ca 0,03ct, Heiring, Danmark ,vikt 5,8gr, längd 47 cm.. Ring, silver/18K guld med briljant 0,08 ct, stl 16 1/4

600 kr

Utrop: 700 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld med en prinsesslipad diamant ca 0,27 ct ca TW/VVS, stl 17 1/2 mm, vikt 7,6g

Utrop: 4 600 kr

BROSCH, Sterling silver, signerad Torun Bülow-Hübe för Georg Jensen, nr 374, vikt 49,5g, D=6,5 x 5,5 cm

3 300 kr

Utrop: 3 000 kr

ÖRHÄNGEN, silver sterling, Georg Jensen, nr 40, skruvmekanism, vikt 9,7g

1 000 kr

Utrop: 700 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant ca 1,10 ct enl gravyr, ca W-TCr/VS2, stl 17 mm, vikt 4g

Utrop: 27 500 kr

RING, 18K guld/vitguld, Gaudy, vikt 10,9 g, stl 15 1/2

2 100 kr

Utrop: 900 kr

RING, 18K guld med citrin, vikt 7,5 gr, stl 17 1/2 mm, 1969.

750 kr

Utrop: 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K trefärgat guld, vikt 4,4 g

425 kr

Utrop: 400 kr

ARMRING, 18K guld, vikt 12,8 g, liten buckla

Utrop: 1 100 kr

ALLIANSRING, 14K guld/virguld, med briljanter och åttkant diamanter tot ca 0,60 ct storlek 18 3/4 mm

Utrop: 4 000 kr