1 - 20 av 251
123...13 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 12 augusti 2006

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 50 diamanter tot ca 0,40ct ca W/SI, 1,7g, stift

3 100 kr

Utrop: 3 600 kr

RING, 18K vitguld, diamanter tot ca 0,77ct ca W/SI, stl 17 1/4mm, 8,2g

Utrop: 5 800 kr

RING, 18K vitguld, briljanter tot ca 1,00ct ca W/SI-P, stl 17mm, 8,5g

Utrop: 6 600 kr

RING, 18K vitguld, bagett- och briljantslipade diamanter ca 0,90 ct, TW/VS, stl 17, V=7,5 gr.

Utrop: 11 000 kr

COLLIER, förgylld, Floradanica, lås mm i förgyllt silver, ax, ca 50cm, 20,9g

Utrop: 700 kr

ARMBAND, silver, Floradanica, vide, 26,1g

300 kr

Utrop: 275 kr

RING, silver, Floradanica, gräs, stl 16 1/4mm, 9,4g

175 kr

Utrop: 200 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllda, Floradanica, prästkrage, 3,5g, stift

175 kr

Utrop: 200 kr

COLLIER& ARMBAND, korall med förgyllda lås längd 21 och 45 cm

325 kr

Utrop: 200 kr

COLLIER, 4 st, agat, solsten, granat, samt tigeröga, längd 46, 42 , 42 samt 48 cm

275 kr

Utrop: 250 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld med 2 svarta diamanter ca 2,68 ctv, vikt 2 g, stift

3 000 kr

Utrop: 3 400 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld med svart briljant ca 2,10 ct, vikt 5,6 g, stl 17 1/2

4 100 kr

Utrop: 3 400 kr

RING, 18K vitguld med 5 briljanter ca 1,20 ct TW/SI, vikt 5,2 g, stl 17 1/4

Utrop: 15 000 kr

ARMBAND, 18K guld i tre färger, en loop har lossnat, 43,1g

Utrop: 5 700 kr

RING, HÄNGE, silver med bergkristall, finska

225 kr

Utrop: 250 kr

RING, brons, Kalevala Koru Finland

Utrop: 700 kr

RING, silver med bergkristall, stl 19, Hallbergs 1960-tal

850 kr

Utrop: 700 kr

BROSCH, silver, längd 4 x 4,5 cm, Stigbert, design Sigurd Persson 1953

950 kr

Utrop: 800 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt silver, stift, Anna Karin Johansson, Nutida svenskt silver

600 kr

Utrop: 700 kr

COLLIER, jade, lås i förgyllt silver, längd 47 cm

800 kr

Utrop: 900 kr