1 - 20 av 69
1234 Gå till

Avslutad | Konst och Design – Onsdag 11 mars 2009

Klubbad för

Konst Grafik

GRAFIK, Kim Stensland, "Lennon" 19x20 cm, litografi, signerad och numrerad, oramad.

550 kr

Utrop: 700 kr

Bronsstaty, sk "Marleyhäst", osign. 39x30cm

Utrop: 6 500 kr

Bronsstaty, Kameleont, signerad se bild, 27x18cm

Utrop: 6 000 kr

Brons, ett par bokstöd i bemålad brons och marmor. 18x9cm

Utrop: 13 500 kr

Kanna i brons med skulpterat handtag i form av en faun, 18x16cm

Utrop: 6 500 kr

Askfat av marmor med gasell i brons, signerad GM, 18x29cm

Utrop: 4 900 kr

Skål i koppar, Bulldogar, 14x10cm

Utrop: 2 100 kr

Kvinnlig figur i brons med gong-gong, 24x25cm

Utrop: 3 600 kr

Huvud, art deco, brons, 22x13cm

Utrop: 3 000 kr

Argentavas, med drakmotiv, ca 1940, 20x14cm

Utrop: 4 200 kr

Argentaskål med lock, ca 1940, 12x15cm

Utrop: 3 000 kr

Argentafat med blommor, ca 1940, 29x29cm

Utrop: 3 300 kr

Argentaaskfat, ca 1940, 11x11cm

Utrop: 1 200 kr

Bronslejon 1 par på stensockel, 8x12cm

Utrop: 5 200 kr

Bacchusfigur i brons, 1800-tal, 15x9cm

Utrop: 5 000 kr

Bronsfigur, faun med kvinna, 1900-tal, 9x8cm

Utrop: 6 200 kr

Fickursställning, ca 1830, 17x7cm

Utrop: 1 800 kr

Fickursställning, sekelskifte, 11x7cm

Utrop: 1 050 kr

Konst Grafik

Kim Stensland, Litografi, signerad och numrerad. 19x20 cm.

Utrop: 750 kr

Konst Grafik

Kim Stensland, " Södertörn" Litografi, signerad och numrerad. 30x25 cm.

Utrop: 950 kr