1 - 20 av 78
1234 Gå till

Avslutad | Dekorativa – Onsdag 30 september 2009

Klubbad för

Ingeborg Westfeldt- Eggertz, Olja på pannå, signerad, 19,5 x 25,5 cm. Ramad. Ramen med skador, se bild.

Utrop: 4 500 kr

Konst Grafik

Bengt Elde, "Ek", färglitografi, signerad och numrerad, 44 x 57 cm, oramad

Utrop: 2 000 kr

Konst Grafik

Bengt Elde, "Slussen/Gamla stan" färglitografi, signerad och numrerad, 44 x 57 cm, oramad

Utrop: 2 000 kr

Konst Grafik

Ulf Wahlberg "Cadillac vid Granbergsdals hytta" Färglitografi, signerad och numrerad, 53 x 41 cm, oramad

Utrop: 1 600 kr

Konst Grafik

Ulf Wahlberg,"Vaughn New Mexico", färglitografi, signerad och numrerad, 62 x 81 cm, oramad

Utrop: 2 500 kr

Konst Grafik

Sten Eklund, "Investigation", färglitografi, signerad och numrerad, 57x 86 cm, oramad

Utrop: 5 000 kr

Konst Grafik

Jonas Fredén, "Torres", färglitografi, signerad och numrerad, 51 x 44 cm, oramad

950 kr

Utrop: 1 100 kr

Konst Grafik

Jonas Fredén, "Boule", färglitografi, signerad och numrerad, 58 x 4 cm, oramad

500 kr

Utrop: 700 kr

Konst Grafik

Albin Amelin, färglitografi, signerad och numrerad, 181/310. 66 x 52 cm. Ramad och glas.

420 kr

Utrop: 650 kr

Konst Grafik

Buddistiskt, litografiskt tryck, möjligen sydostasien, 72 x 42 cm. Ramad m glas.

Utrop: 1 250 kr

Okänd konstnär, olja på duk, 71 x 43 cm.

Utrop: 430 kr

Carl Erik Arkel, olja på pannå, signerad, ramad, 57 x 50 cm. Ramad

Utrop: 520 kr

Harry Wichmann, olja på duk, 37 x 46 cm,signerad, ramad

480 kr

Utrop: 650 kr

Konst Grafik

Tom Krestensen, akvarell, signerad, 41x 36 cm, ram och glas.

Utrop: 590 kr

Ragnar Alrye, olja på pannå, signerad och daterad- 34. 62 x 52 cm. Ramad, ram med skada

Utrop: 550 kr

Blandteknik, signerda Creutz, Laxevog, Bergen. 30 x 50 cm. Ram och glas

Utrop: 320 kr

Arthur Bianchini, blandteknik, "Skansen 1917" 50 x 34 cm, ram och glas.

Utrop: 540 kr

Konst Grafik

Björn Wessman, färglitografi, " Calme" signerad och numrerad. 80 x 60 cm. Oramad

Utrop: 3 200 kr

Konst Grafik

Björn Wessman, färglitografi, " Furiuex" signerad och numrerad, 80 x 60 cm. Oramad

Utrop: 3 200 kr

Konst Grafik

Marianne Lindberg de Geer, färglitografi, "Jag tänker ofta på mig själv". Signerad och numrerad, 87 x 64 cm. Oramad.

Utrop: 3 800 kr