21 - 40 av 136
123...7 Gå till

Avslutad | Dekorativa – Lördag 23 januari 2010

Klubbad för

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Lehvonen, Matilda, född 1973. Rönnerdahl han dansar. Numrerad 22/100. Signerad av konstnären. Höjd 67 cm, Bredd 65 cm. Ramad med svart ram och passepartout.

Utrop: 2 000 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Screenstryck Moore, Tom född 1961, Madonna, numrerad 264/500 och signerad av konstnären. Höjd 85cm Bredd 79 cm

Utrop: 1 500 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Lidberg Sven 1923-2009, skärgårdsmotiv, 66/250. Signerad av konstnären. Höjd 42cm, bredd 44cm.

1 200 kr

Utrop: 1 500 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Hådell, Mats Född 1958. Svampen, numrerad 29/250ex, signerad av konstnären.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi Palmér Anders. Född 1958, Stadsmotiv, numrerad 142/270 och signerad av konstnären. Höjd 31 cm Bredd 40 cm. Inramad med träram och passepartout.

Utrop: 1 200 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Palmér Anders, Född 1958. Fem får numrerad 135/290 och signerad av konstnären. Höjd 40 cm Bredd 30 cm. Inramad med träram och passepartout.

Utrop: 1 200 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Åberg Lasse född 1940. Fisklir, numrerad 25/200, signerad av konstnären, höjd 46cm bredd 58cm. Ramad med guldfärgad träram och passepartout.

1 500 kr

Utrop: 1 600 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Dahl Peter född 1934. Farmors hus, numrerad 164/375, signerad av konstnären, höjd 60cm bredd 46cm. Ramad med guldfärgad träram och passe-partout.

Utrop: 2 500 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Etsning, Quilici Jean-Claude född 1941. Sydeuropa, numrerad 144/275, signerad av konstnären, höjd 72cm 84cm.

4 000 kr

Utrop: 4 400 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Dahl Peter född 1934. Stolt stad, numrerad PT, signerad av konstnären, höjd 82cm bredd 100cm, ramad med guldfärgad träram och passepartout.

7 000 kr

Utrop: 7 500 kr

Mattor Orientmattor

ORIENTMATTOR, Persisk Khamse matta, handknuten i västra Iran, varpen av bomull och luggen av natur ull, storlek 258x145cm.

Utrop: 2 800 kr

Mattor Orientmattor

ORIENTMATTOR, Persisk Serabend matta, handknuten i västra Iran, varp av bomull och lugg av natur ull, storlek 202x130cm.

Utrop: 2 800 kr

Mattor Orientmattor

ORIENTMATTOR, Persisk Tosserkhan matta, handknuten i nordvästra Iran, varp av bomull och lugg av natur ull, storlek 250x147cm.

Utrop: 3 500 kr

Mattor Orientmattor

ORIENTMATTOR, Nahavand knuten i Hamadanprovinsen västra Iran, varpen av bomull och lugg av natur ull, storlek 208x127cm. Mattan har mindre slitage på kanten.

Mattor Orientmattor

ORIENTMATTOR, Persisk Gashgai matta knuten i Farsprovinsen i södra Iran, varpen av ull och lugg av natur ull, storlek 179x110cm.

Utrop: 3 500 kr

Mattor Orientmattor

ORIENTMATTOR, Persisk Nain matta. Handknuten i centrala Iran, varpen av bomull och luggen av natur ull med silkeinslag, storlek 175x108cm

3 500 kr

Utrop: 4 000 kr

Mattor Orientmattor

ORIENTMATTOR, Persisk Ghom matta. Handknuten i centrala Iran, varpen av bomull och luggen av lamm ull, storlek 149x100cm

Utrop: 5 500 kr

Mattor Orientmattor

ORIENTMATTOR, Persisk Lilihan matta, handknuten i västra Iran, varpen av bomull och luggen av natur ull, storlek 300x216cm.

Utrop: 5 500 kr

Mattor Orientmattor

ORIENTMATTOR, Persisk Kashan matta. Knuten i centrala Iran, varpen av bomull och luggen av natur ull, storlek 290x204cm

Utrop: 5 500 kr

Mattor Moderna mattor

MODERNA MATTOR, handtuftad design matta i Nya Zeeländsk ull, storlek 200x140cm

3 700 kr

Utrop: 3 900 kr