221 - 230 av 230
1...101112 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 6 maj 2010

Klubbad för

Klocktillbehör Fickur

CHATTELAINE, gulmetall / ripsband, emaljmotiv (skadat), ca 1930.

650 kr

Utrop: 150 kr

OMEGA, stoppur, 51 mm, Cal Lemania 9201, Serie nr. 1931732, Ref nr. MG ?, vitmetall, mekanisk, 30 sek / 15 min, ca 1968.

Utrop: 550 kr

Klockor Bulova

BULOVA, herrur, 34,5 mm, Boett nr. 1-771524, stål, automatisk plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1970.

200 kr

Utrop: 250 kr

PALMA, kronograf, herrur, 34 mm, Boett nr. 29229, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, ca 1950.

750 kr

Utrop: 800 kr

Klockor Olma

OLMA, herrur, 36 mm, Cal AS 2063, Ref nr. 0795/3, Boett nr. 1711, doublé, automatisk, mineralglas, datum (defekt), ca 1970, metallänk ej original.

125 kr

Utrop: 175 kr

FICKUR, 51 mm, signerad "LePine Paris", Boett nr. 21368, silver, spindelgång, nyckeldragare, skadad urtavla, visare saknas, går ej, bucklor, ca 1840.

850 kr

Utrop: 900 kr

FICKUR, 46 mm, Boett nr. 4909, silver, ankargång, skadad urtavla, defekt, motiv, bucklor, ca 1910, kedja vitmetall.

50 kr

Utrop: 75 kr

CERTINA, herrur, 33 mm, Ref nr. 113.1175.41, Boett nr. P183879, stål, quartz, mineralglas, datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 58.413, ca 1992.

250 kr

Utrop: 250 kr

OMEGA, "Rödtolva", fickur, 51,5 mm, Serie nr. 5263421, Boett nr. 6166161, silver, ankargång, skadad urtavla, ca 1918.

800 kr

Utrop: 700 kr

ZENITH, XL-Tronic, Cal 50.5, Ref nr. 20-0022-505, herrur, 36,5 mm, doublé, quartz, mineralglas, dag, datum, defekt, läderband, ca 1970.