1 - 20 av 252
123...13 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 5 februari 2011

Klubbad för

CERTINA, damur, 17 mm, Cal , Ref nr. 133.9089.68, 18K guld, quartz, safirglas, ca 1990.

Utrop: 1 500 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 16000, Serie nr. 7400472, Cal 3035, Verk nr. 1292447, Boett nr. 16000, herrur, 36 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, skadad glasring, Jubileelänk, Ref nr. 62510H-P7/55, servad september 2009, ca 1982, box, ytterkartong.

14 000 kr

Utrop: 14 000 kr

CARTIER, Tank Francaise, Cal 120, Ref nr. W51002Q3, Boett nr. 2302/438374CD, herrur, 28 x 24 (32) mm, stål, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, Ref nr. CCFC, servad december 2009, ca 2003.

14 500 kr

Utrop: 15 500 kr

OMEGA, Genève, Cal 613, Serie nr. 32723040, Ref nr. BD 136.070, Boett nr. 135.070 /136.070, herrur, 34,5 mm, 14K guld, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1970, metallänk ej original.

3 100 kr

Utrop: 2 900 kr

Klockor Movado

MOVADO, damur, 15,5 mm, Cal 7, Boett nr. 505, 18K vitguld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, briljantkrans (16 st. W/VS, 0,48), integrerad originallänk, längd 170-178 mm, totalvikt 24,6 gram, ca 1970.

7 200 kr

Utrop: 7 900 kr

IWC, Schaffhausen, Aquatimer, "Costeau Divers", Cal 79320, Serie nr. 3052596, Ref nr. 3781-01, Boett nr. 3279809, kronograf, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, vridbar innerring, integrerat gummiband, originalspänne i stål, cert, januari 2009, box. Denna klocka är limiterad och numrerad (Nr. 0734/2500).

Utrop: 44 000 kr

Klockor Hublot

HUBLOT, MDM Genève, Cal ETA 2892-2, Serie nr. 248415, Ref nr. 1530.1, herrur, 36,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, integrerat gummiband, viklås, Ref nr. 152.10.68/152.10.64, cert, juli 1992, box (ej komplett).

Utrop: 9 900 kr

ZENITH, fickur, 51 mm, Serie nr. 2069610, Boett nr. 175050, 18K guld, ankargång, urtavla ej signerad, ca 1920, kedja i double, etui (ej original).

4 300 kr

Utrop: 3 300 kr

OMEGA, Seamaster Professional (300m/1000ft), Chronometer, Cal 1120, Verk nr. 60428001, Serie nr. 60428001, PIC nr. 2531.80.00, Ref nr. SU 368.1623, Boett nr. 168.1623, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1503/825, servad januari 2011, ca 1997, box.

Utrop: 9 900 kr

Klockor Baume&Mer

BAUME & MERCIER, damur, 16 mm, Cal AS 1012 , Boett nr. 185229, Ref nr. 36248, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1955, box.

1 200 kr

Utrop: 1 100 kr

OMEGA, Constellation, Cal 1455, Serie nr. 49017555, PIC nr. 1167.15.00, Ref nr. BA 795.1076, Boett nr. 7951076, damur, 22,5 mm, 18K guld, quartz, safirglas, diamanturtavla (12 st. 8/8, ca 0,0024 ctv), briljantkrans (32 st. TW/VVS, ca 0,32 ctv), integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 795.1076, ca 1986.

Utrop: 28 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 69173, Serie nr. 8078582, Cal 2135, Verk nr. 0640649, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, skadad urtavla, defekt (krona/kronhals), Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523D.18-K8/468 B, ca 1983.

Utrop: 13 000 kr

CERTINA, damur, 22 mm, Cal 335, Ref nr. 335.9501.67, Boett nr. 717 335/5016 67, 18K vitguld, manuell, safirglas, diamanter på boetten (14 st. 8/8, ca W/SI ctv, ca 0,28 ctv), integrerad originallänk, längd 168-173 mm, totalvikt 33,4 gram, ca 1975.

Utrop: 7 500 kr

TAG HEUER, 2000 Exclusive, Professional (200 Meters), Serie nr. XJ4521, Ref nr. WN 131-C-0, damur, 28,5 mm, stål, quartz, safirglas, datum, läderband, cert, december 2004, box, ytterkartong.

2 800 kr

Utrop: 2 900 kr

Klockor Lapponia

LAPPONIA, El Dorado, Ref nr. 28006, designad av Björn Weckström, herrur, 25,5 x 37,5 mm, 18K guld, quartz, mineralglas, defekt krona/ställaxel, gravyr, originallänk, längd 174-179 mm, totalvikt 72,7 gram, ca 1998.

11 200 kr

Utrop: 8 000 kr

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, Tema, Serie nr. P 131325, Ref nr. 5886, damur, 17 mm, stål, quartz, safirglas, integrerad originallänk, viklås, ca 2003.

Utrop: 2 600 kr

OMEGA, Constellation, ´95, Cal 1456, Serie nr. 59368397, PIC nr. 1572.40.00, Ref nr. ST 795.1201, Boett nr. 795.1201, damur, 25,5 mm, stål, quartz, safirglas, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 6552/864, ca 2002.

Utrop: 5 900 kr

Klockor Ebel

EBEL, Sport Classic, Senior, Cal 83, Serie nr. 14665907, Ref nr. 183903, herrur, stål/guld, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, skadad boett, integrerad originallänk, viklås, cert, mars 1992.

Utrop: 4 600 kr

Klockor Ebel

EBEL, Sport/Classic, Cal 66, Serie nr. 436901, Ref nr. 166901, damur, 24 mm, stål/guld, quartz, safirglas, skadad urtavla, integrerad originallänk, längd 169 mm, ca 1985.

Utrop: 4 500 kr

BREITLING, B-1, Cal 68, Serie nr. 3638, Ref nr. A68062, kronograf, herrur, 43,2 mm, stål, quartz, safirglas (nagg), analog/digital, alarm, timer, räknesticka, skadad urtavla, UTC, Serie nr. 0222, Ref nr. A70174, stål, quartz, safirglas, 24h-visning, Fighterlänk, viklås, Ref nr. S0999/877A, cert, maj/juli 1999, box, ytterkartong.

Utrop: 17 500 kr