21 - 40 av 307
123...16 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 11 februari 2012

Klubbad för

LAPPONIA, örhängen, silver, stift, vikt 2,3 g, ett stopp saknas, Finland.

350 kr

Utrop: 250 kr

OLE LYNGGAARD, ring, 14K vitguld, modell Love, bredd 8 mm, briljant 0,02 ct, TW/VS, stl 18,75 mm, vikt 12,6 g, etui, påse.

Utrop: 6 900 kr

BVLGARI, ring, 18K guld, modell B-zero1, 2-band, stl 53 eller 16,5 mm, vikt 11,7g, etui.

4 900 kr

Utrop: 4 000 kr

BJÖRN WECKSRTÖM, LAPPONIA, örhängen 14K guld, "At the spring " med 2 odlade pärlor ca 4.30 mm, stift, längd 4 cm, vikt 6,8 g.

3 500 kr

Utrop: 4 000 kr

RING, 18K roséguld/vitguld, hjärtan, stl 16,75 mm, vikt 19,7 g, Gaudy 1998.

12 000 kr

Utrop: 6 900 kr

Smycken Övrigt

REY URBAN, ring, silver, stl 15,25 mm, Stockholm1974, signerad Rey Urban.

800 kr

Utrop: 850 kr

MANSCHETTKNAPPAR, Silver, stämplad PBF (Borggren-Franck silversmedsatlie) Stockholm 1967, 24x18 mm, vikt 23,1 g, gravyr, etui medföljer.

1 300 kr

Utrop: 350 kr

DIAMANT, prinsesslipad, 0,18 ct, ca TW/VS.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

GUCCI, kedja, sterlingsilver, längd 47 cm, "Trademark".

1 900 kr

Utrop: 2 100 kr

HÄNGE, 18K vitguld, briljant ca 0,16 ct, ca W/SI, 15 åttkantslipade diamanter ca 0,15 ctv, vikt 1,8 g.

1 900 kr

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K vitguld, 1 ovalslipad gul diamant (färgad) ca 0,55 ct, ca P1 (2 nagg på kronan) 1 briljant ca 0,19 ct, ca W/VS 1 prinsesslipad diamant ca 0,18 ct, ca TW/VS 19,5 mm, vikt 15,2 g.

11 000 kr

Utrop: 12 600 kr

GUCCI, örhängen, Horsebit drops mini, 18K vitguld, stift, vikt 1,8 g, originaletui.

Utrop: 2 100 kr

GUCCI, ring, Icon 9 mm, 18K vitguld, stl 17 mm, vikt 8,8 g, etui, ytterbox.

Utrop: 4 300 kr

GUCCI, ring, 18K vitguld, 6 briljanter 0,20 ctv, TW-W/VS, stl 16,75 mm, vikt 4,7 g, etui, ytterbox.

5 500 kr

Utrop: 6 400 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 62 briljanter ca 5,50 ctv, ca TW-W/VVS, längd 18 cm, vikt 11,4 g.

Utrop: 60 000 kr

RING, 18K vitguld, briljant ca 0,02 ct, vikt 2,3g, stl 17,5 mm

Utrop: 900 kr

RING, 14K guld, 2 briljanter (0,38+0,16) ca 0,54 ct, ca TW/VS-SI, 10 åttkanter ca 0,25 ctv, ca W/SI-P, (nagg), stl 18 mm, vikt 11,2 g.

Utrop: 6 900 kr

Smycken Övrigt

OLE LYNGGAARD, ring, 18K vitguld, 4 briljanter ca 0,04 ctv, ca TW/VS, modell Blonde, stl 17,75 (storleksändrad av Lynggaard), vikt 10 g, originaletui.

Utrop: 8 000 kr

RING, sterling silver, stl 17 mm, vikt 13 g, design Liedholm, Malmö 1964, handarbete.

275 kr

Utrop: 300 kr

RING, sterling silver, stl 17,75 mm, vikt 12, 2 g, design Liedholm, handarbete.

275 kr

Utrop: 300 kr