1 - 20 av 319
123...16 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 5 juli 2012

Klubbad för

FICKUR, 51 mm, Boett nr. 82303, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1915.

175 kr

Utrop: 150 kr

OMEGA, fickur, 47 mm, Serie nr. 5584159, Boett nr. 6242411, silver, ankargång, skadad urtavla, defekt, bygel saknas, ca 1919.

225 kr

Utrop: 200 kr

EXAKT, fickur, 49 mm, Boett nr. 91143, stål, ankargång, skadad urtavla, ca 1940.

Utrop: 150 kr

TISSOT, Seastar, herrur, 33 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1959, metallänk ej original.

300 kr

Utrop: 150 kr

OPEX, Time, "Francky Bay -93", herrur, 36 mm, vitmetall, quartz, plexiglas, defekt, läderband, ca 1993, box. Numrerad och limiterad (102/500).

50 kr

Utrop: 75 kr

OPEX, Time, "Francky Bay -93", herrur, 36 mm, vitmetall, quartz, plexiglas, läderband, ca 1993, box. Numrerad och limiterad (051/500).

200 kr

Utrop: 250 kr

FICKUR, 48 mm "Ryskt", BPEMR, CCCP, vitmetall, ankargång, ca 1985, fickurskedja i vitmetall.

325 kr

Utrop: 200 kr

Klockor Novus

NOVUS, systerur, 31 mm, ASST 1950/51, Boett nr. 951, gulmetall, manuell, plexiglas, ca 1985.

Utrop: 250 kr

CERTINA, DS 288, Cal 25-681, Ref nr. 5801-500, herrur, 41 mm, stål, automatisk, mineralglas, datum, skadad urtavla, ca 1970.

350 kr

Utrop: 350 kr

Klocktillbehör Tudor

BOX, till Tudor, armbandsur, ytterkartong, Ref nr 74034, ca 2000.

Utrop: 325 kr

Klocktillbehör Tudor

BOX, till Tudor, armbandsur, ytterkartong, Ref nr 15830, ca 2000.

Utrop: 325 kr

OMEGA, fickur, 50,5 mm, Cal 43 T1, Serie nr. 9137425, Boett nr. 9581743, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1939.

300 kr

Utrop: 275 kr

ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 2110828, Ref nr. 1632, Boett nr. 2981530, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1920, kedja i gulmetall.

650 kr

Utrop: 475 kr

Klocktillbehör Böcker

"1001 Armbandsur, från 1925 till idag", Martin Häussermann, Parragon Books Ltd, Svenska, 304 sidor, tryckt 2010.

175 kr

Utrop: 125 kr

MONDAINE ECOMATIC, "Edition I", Cal ETA 2846, herrur, 33 mm, vitmetall, automatisk, mineralglas, glasbaksida, läderband, ca 2000, etui.

850 kr

Utrop: 600 kr

Klockor Citizen

CITIZEN, Seven Star, V2, Cal 7290, Ref nr. 4-720130-K, Boett nr. 00103413, herrur, 39 mm, stål, automatisk, plexiglas, dag, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1969.

Utrop: 450 kr

Klockor Roamer

ROAMER, Power 8 (100 METERS), Boett nr. 750.943, herrur, 36,5 mm, kronograf, stål, quartz, mineralglas, datum, originallänk, viklås, ca 1995.

600 kr

Utrop: 600 kr

Klocktillbehör Sjöö Sandström

ORIGINALLÄNK, till Sjöö Sandström herrur, stål, bredd 20/20 mm, längd 140 mm, viklås.

Utrop: 3 300 kr

CERTINA, Argonaut 220, Cal 25-66, Ref nr. 5201.220, Boett nr. 7106743, herrur, 33 x 31,5 (39) mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1965.

225 kr

Utrop: 50 kr

ZENITH/MOVADO, "Museum Watch", Cal 22,5, Ref nr. 59.0030.225, herrur, 34 mm, bicolour, quartz, safirglas, skadad urtavla, defekt, integrerad originallänk (lås saknas), längd 190 mm, ca 1990.

Utrop: 50 kr