81 - 100 av 414
1...456...21 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 26 juli 2012

Klubbad för

4 BROSCHER, silver, camé, markasiter, paste, total vikt 28,3 g.

Utrop: 375 kr

ARMBAND, sterlingsilver, stämplad HS, Danmark, längd 18 cm, vikt 11,6 g.

Utrop: 225 kr

KEDJA, 18K vitguld, venezialänk, längd 45 cm, vikt 4,4 g.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

MANSCHETTKNAPPAR, sterlingsilver, knutar, vikt 20,3 g.

275 kr

Utrop: 225 kr

RING, 14K vitguld, akvamarin ca 2,30 ct, stl 17 mm, vikt 3,6 g.

1 600 kr

Utrop: 1 100 kr

KEDJA/HÄNGE, silver, bärnsten, venezialänk, längd 71 cm, vikt 22 g.

175 kr

Utrop: 175 kr

COLLIER, silver, markasiter, onyx, längd 41 cm, vikt 9,5 g.

150 kr

Utrop: 175 kr

RING, 14K guld, odlad pärla 8 mm, 12 safirer, mindre skador på safirerna, stl 16,25 mm, vikt 5,2 g.

Utrop: 1 400 kr

RING, 18K guld, briljanter 0,20 ctv enligt gravyr, ca W/VS, stl 16,5 mm, vikt 3,1 g.

Utrop: 1 700 kr

ARMBAND, sterlingsilver, ankarlänk, längd 18,5 cm, vikt 49,3 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

RING, silver, tre ringar, 1900-talets andra hälft, storlek 18 mm, vikt 22,5 g.

425 kr

Utrop: 250 kr

ARMRING, sterlingsilver, 1900-talets andra hälft, diameter 6,8 cm, vikt 19,1 g.

Utrop: 250 kr

ARMRING, sterlingsilver, öppningsbar, 1900-talets andra hälft, 5,5x6,5 cm, vikt 58,6 g.

400 kr

Utrop: 400 kr

RING, 18K vitguld, 22 svarta briljanter och 42 briljanter 0,32 ct enligt gravyr, ca W/VS-SI, storlek 18 mm, vikt 7,2 g.

2 400 kr

Utrop: 2 600 kr

10KAFFESKEDAR, silver, holländska motiv, längd 12 cm, vikt totalt 147 g.

Utrop: 1 000 kr

ARMBAND, silver, droppformade ametister, säkerhetskedja, vikt 23,6 g, saknar delar,

SMYCKEDEL, silver, ametistkristall, turmalinkristaller, en skadad, rosa cabochonslipad sten, 2,7 x 2,5 cm, vikt 10,5 g.

200 kr

Utrop: 225 kr

RING, silver, cabochonslipad ametist, stl 17 mm, vikt 7 g.

425 kr

Utrop: 200 kr

5 SMYCKEN; 4 broscher och 1 hänge, silver, paste, vikt totalt 49,8 g.

350 kr

Utrop: 375 kr

2 RINGAR, förgyllt silver, granater, stl 17,25 mm.

550 kr

Utrop: 225 kr