241 - 260 av 295
1...12131415 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Onsdag 30 april 2014

Klubbad för

PRONTO, damur, 24 x 26,5 mm, Boett nr. 513, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1970.

Utrop: 150 kr

LUXOR, herrur, 35 mm, Boett nr. 11116, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, ca 1960, metallänk ej original.

125 kr

Utrop: 150 kr

TISSOT, Visodate, Cal 28 5R-621, Serie nr. 3335009, Boett nr. 6946 2, herrur, 35 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, gravyr, ca 1955, metallänk ej original.

200 kr

Utrop: 150 kr

TISSOT, Antimagnetique, Cal 27-3, Serie nr. 1621541, Boett nr. 6445-2 / 6446, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1945.

200 kr

Utrop: 150 kr

P.W.C, fickur, 49,5 mm, Boett nr. 1186 - 08, silver, ankargång, skadad urtavla, defekt, skadad boett, bucklor, ca 1920.

75 kr

Utrop: 100 kr

OMEGA, fickur, 49 mm, CAL 40.6L.T2.15P, Serie nr. 7167388, Boett nr. 7929970, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1929.

475 kr

Utrop: 500 kr

IWC, fickur, 50,5 mm, Serie nr. 138677, Boett nr. 154248, silver, ankargång, skadad urtavla, gravyr, monogram, skadad boett (baklock löst), bucklor, ca 1896, skyddsboett i vitmetall.

675 kr

Utrop: 700 kr

FLEURIER, herrur, 30 mm, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, ca 1965.

Utrop: 100 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 244, Serie nr. 17357986, Ref nr. KO 10997, Boett nr. 10997 1 SC / 10998, damur, 22 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, formverk, ca 1960, metallänk ej original.

175 kr

Utrop: 200 kr

OMEGA, damur, 20 mm, Cal 620, Serie nr. 21735794, Ref nr. MD 511.015, Boett nr. 511.015, doublé (20 micron), manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, skadad boett, ca 1964.

150 kr

Utrop: 150 kr

LANCO, damur, 23,5 mm, Ref nr. 961-1060, Boett nr. 08158, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1965.

50 kr

Utrop: 75 kr

WEREX, herrur, 34 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1962.

100 kr

Utrop: 125 kr

TISSOT, herrur, 36 mm, Cal 2030, Serie nr. 20894, Boett nr. 40654, doublé (10 micron), quartz, mineralglas, datum, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1980.

100 kr

Utrop: 125 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Boett nr. 3723151, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1905, kedja i gulmetall.

Utrop: 475 kr

FICKUR, 42,5 mm, silver, spindelgång, skadad urtavla, defekt, boett signerad EL, V3, ca 1830.

Utrop: 450 kr

Klocktillbehör Certina

BOX, till Certina damur, röd, 121 x 89 x 46 mm, ca 1975.

200 kr

Utrop: 75 kr

Klocktillbehör Omega

KATALOG, Omega, svenska, med prislista, tryckt 1985.

50 kr

Utrop: 75 kr

Klocktillbehör Omega

ORIGINALBAND, till Omega herrur, svart, läder, bredd 18/14 mm, originalspänne i doublé.

475 kr

Utrop: 475 kr

Klocktillbehör Omega

475 kr

Utrop: 475 kr

Klocktillbehör Omega

ORIGINALBAND, till Omega damur, svart, lack, bredd 18-25/12 mm, originalspänne i stål.

150 kr

Utrop: 175 kr