241 - 253 av 253
1...111213 Gå till
Just nu klubbas Klassiska i Stockholm. Gå in här

Avslutad | Formativa – Fredag 13 juni 2014

Klubbad för

Konst Tryck

TAVLA, tryck, förgylld ram, bildyta höjd 18,5 cm och bredd 14 cm.

Utrop: 50 kr

TAVLA, måleri, bildyta 23 cm och 18 cm, förgylld ram.

150 kr

Utrop: 50 kr

Konst Tryck

4 TAVLOR, stockholmsmotiv, bildyta höjd 13 och bredd 19 cm, förgylld ram.

350 kr

Utrop: 50 kr

TAVLA, bildyta höjd 16 cm och bredd 12 cm.

Utrop: 50 kr

2 TAVLOR, bildyta 10 cm i diameter.

300 kr

Utrop: 50 kr

Kuriosa Mässing

TÄRNINGAR, 3 st, gulmetall, påse.

175 kr

Utrop: 50 kr

4 FICKKNIVAR, olika material, träetui.

375 kr

Utrop: 50 kr

BORDSPENDYL, mekanisk, höjd 45 cm, bredd 26 cm, djup 15 cm, hel/halvtimmesslag, defekt, grön agat, gulmetall, ca 1900-tal, nyckel.

800 kr

Utrop: 350 kr

LJUSSTAKAR, gulmetall, grön agat, 5-armad, höjd 47 cm, ett par.

1 900 kr

Utrop: 225 kr

Konst Skulpturer

SKULPTUR, brons, diskuskastare, på mörk sockel, höjd 22 cm.

100 kr

Utrop: 50 kr

Konst Skulpturer

SKULPTUR, brons, man med krans, på mörk sockel, höjd 24 cm.

150 kr

Utrop: 50 kr

Glas Vaser

VAS, Orrefors, G.J/32.G.B, etsad dekor, höjd 8 cm.

75 kr

Utrop: 50 kr

Glas Vaser

VAS, Orrefors, H.160 2/4, A.L.B, etsad dekor, höjd 8 cm.

50 kr

Utrop: 50 kr