1 - 20 av 260
123...13 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 2 april 2016

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Pearlmaster, Chronometer, Ref nr. 69318, Serie nr. W573536, Cal 2135, Verk nr. 3068380, Boett nr. 69000A, damur, 29 mm, 18K guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, MOP, diamanter på glasringen (12 st. ca 0,13 ctv), Pearlmasterlänk, viklås, Ref nr. 72948 V1-T, totalvikt 108,4 gram, servad januari 2016, cert, juni 1996, box (ej tidsenlig), ytterkartong.

Utrop: 99 000 kr

must de CARTIER, Tank, Cal 057, Boett nr. 2415 / 658742CC, damur, 22 x 22 (30), mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas (skadat), skadad boett, läderband, viklås (defekt), ca 1990, cert. oktober 1999, box.

4 100 kr

Utrop: 4 500 kr

Klockor Gucci

GUCCI, damur, Ref nr. 8500 L, Serie nr. 10395819, stål, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, viklås, ca 2002, box, ytterkartong.

2 900 kr

Utrop: 3 100 kr

Klockor Christian Dior

CHRISTIAN DIOR, Paris, herrur, 31,5 x 33 mm, Ref nr. D101-100, Serie nr. CH 0767, stål, quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 1A, ca 2005.

Utrop: 2 900 kr

TISSOT, T Moments Black, Ref nr. T009.310.11.057.01, Boett nr. T009310 A, damur, 33 x 29 mm, svart PVD, quartz, safriglas, datum, integrerad originallänk, viklås, ca 2010.

Utrop: 1 800 kr

Klockor Gruen

GRUEN, Genève, 23, Precision, Power-Date, Cal 560 RSS, Boett nr. 455, herrur, 33,5 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, gravyr, ca 1962.

Utrop: 6 200 kr

Klockor Technomarine

TECHNOMARINE, (200M/660ft), "Tachymeter", Ref nr. CS05, Boett nr. 30137, kronograf, damur, 39 mm, stål/gummi, quartz, mineralglas, datum, integrerat plastband, originalspänne i stål, ca 2004.

Utrop: 2 000 kr

ZENITH, Port Royal V, Open, El Primero, Cal 4021, Verk nr. 246732, Ref nr. 95.0550.4021, kronograf, herrur, 36 x 40,5 (51) mm, svart titan, automatisk, safirglas, gångreservindikator, glasbaksida, läderband, viklås, cert, maj 2011, box, ytterkartong.

Utrop: 76 000 kr

Klockor Tudor

TUDOR, Monarch, Ref nr. 15830, Serie nr. 688369, damur, stål, quartz, safirglas, datum, defekt, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 50120-R4, ca 1995.

1 600 kr

Utrop: 1 400 kr

TAG HEUER, Alter Ego, Cal 956.112 (ETA), Ref nr. WP1351, Serie nr. MD9755, damur, 29 mm, stål/guld, quartz, safirglas, pärlemorurtavla med diamanter (12 st. 8/8, TW/VVS, ca 0,06 ctv), integrerad originallänk, viklås, Ref nr. BD0752-P-G3, cert, november 2000, box (ej komplett), ytterkartong.

7 300 kr

Utrop: 8 100 kr

SEIKO, "Tachymeter", kronograf (defekt), herrur, 40 mm, Serie nr. 5N0055, Boett nr. 7T94-0AE0, stål, quartz, hardlexglas, datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 34Q4-G.1, ca 2005.

Utrop: 1 100 kr

Klockor Rado

RADO, Ceramica Jubilé, Serie nr. 36299438, Boett nr. 204.0320.3, damur, 21,5 x 26,5 mm, high-tech ceramica, quartz, safirglas, diamanturtavla, skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 03986, ca 2000.

Utrop: 4 400 kr

Klockor Movado

MOVADO, fickur, 47 mm, Cal 800M, Boett nr. 888310/15581, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, gravyr, bucklor, ca 1943.

2 200 kr

Utrop: 2 400 kr

OMEGA, fickur, 52 mm, savonett, Serie nr. 5245063, Boett nr. 10065506, doublé, ankargång, skadad urtavla, defekt, boett tillverkad av Fahys, ca 1917, chatelain i doublé.

1 100 kr

Utrop: 1 000 kr

FICKUR, 51,5 mm, savonett, Boett nr. 405529/881, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, gravyr, buckla, ca 1929.

4 700 kr

Utrop: 4 900 kr

Klockor Waltham

WALTHAM, fickur, 56 mm, Cal 820 (17 stenar, 18 size), Serie nr. 12216764, Boett nr. 2397285, doublé, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1903, läderpåse.

650 kr

Utrop: 1 000 kr

Klockor Elgin

ELGIN, fickur, 55,5 mm, Cal 148 (15 stenar, 18 size), Serie nr. 9199577, Boett nr. 660407, doublé, ankargång, skada urtavla, skadad boett, bucklor, ca 1901, läderpåse.

Utrop: 1 000 kr

Klockor Movado

MOVADO, damur, 17,5 mm, Cal 16, Verk nr. 1700, Boett nr. G16898/1436, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1960.

Utrop: 1 300 kr

LONGINES, Olympian, "High Frequency", Cal 6972, Serie nr. 51062424, Boett nr. 6972-79-684, herrur, 34 x 38 mm, doublé, manuell, plexiglas, dag, datum, boett signerad Longines-Wittnauer / Ross, OBS: glasring saknas, läderband, ca 1972, box, ytterkartong.

1 500 kr

Utrop: 1 500 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 471, Serie nr. 14504057, Ref nr. CK 2802, Boett nr. 2802-2 SC, herrur, 33 mm, stål, automatisk, plexiglas, renoverad urtavla, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1955.

4 000 kr

Utrop: 3 300 kr