81 - 100 av 217
1...456...11 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 29 september 2016

Klubbad för

T. FATTORINI, Bolton & Skipton, fickur, 51 mm, Boett nr. 28854, silver (925), ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, ca 1880, nyckel.

500 kr

Utrop: 400 kr

OMEGA, fickur, 52 mm, Serie nr. 4353883, Boett nr. 5141837, silver (800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1913.

1 100 kr

Utrop: 500 kr

OMEGA, fickur, 51 mm, Serie nr. 4812202, Boett nr. 5535170, silver (800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1915.

1 500 kr

Utrop: 600 kr

LEJON, fickur, 55 mm, doublé, ankargång, skeletterad, mynträffling, ca 1990.

1 500 kr

Utrop: 600 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSNYCKLAR, 1 universal (skadad), 3 enkla, metall.

125 kr

Utrop: 100 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSNYCKLAR, 3 st, metall.

50 kr

Utrop: 75 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSNYCKLAR, 4 st, metall.

150 kr

Utrop: 75 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSKEDJOR, 3 st, vitmetall, en defekt.

150 kr

Utrop: 75 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSKEDJOR, 4 st, gulmetall, en skadad.

200 kr

Utrop: 100 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSKEDJOR, 4 st, gulmetall.

175 kr

Utrop: 100 kr

GRAND PRIX, Election, Cal 805, Boett nr. 363447, herrur, 34 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1955.

325 kr

Utrop: 350 kr

OMEGA, stoppur, 54 mm, Cal 19001A (LWC), Serie nr. 2162133, metall, mekanisk, 30 (60) sek / 15 min, skadad boett, ca 1964.

550 kr

Utrop: 500 kr

CERTINA, frackur, 40 mm, Cal 28-10, Serie nr. 6526804, Boett nr. 7005.189, doublé (20 micron), ankargång, ca 1970, kedja i gulmetall.

300 kr

Utrop: 300 kr

Klockor Doxa

DOXA, fickur, 51 mm, Boett nr. 1041255, silver, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, gravyr, bucklor, ca 1920.

375 kr

Utrop: 250 kr

GELHAAR, Stockholm, fickur, 51,5 mm, Boett nr. 465161, silver (800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1910.

175 kr

Utrop: 250 kr

ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 2151199, Boett nr. 3005917 / 2467, silver (800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1917.

1 100 kr

Utrop: 500 kr

LEJON, "L.P. Roskvist, Eksjö", fickur, 52 mm, Boett nr. 557822, silver, ankargång, skadad urtavla, sekundvisare saknas, bucklor, ca 1930.

225 kr

Utrop: 200 kr

MORMORSUR, 36 mm, Boett nr. 30824, silver (800), cylindergång, skadad urtavla, bucklor, ca 1890, fickurskedja i metall.

175 kr

Utrop: 150 kr

HERCULES, Antimagnetic, fickur, 48 mm, Boett nr. finns ej, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, ca 1945.

225 kr

Utrop: 250 kr

Klockor Candino

CANDINO, fickur, 43 mm, Cal AS 1690/92, Boett nr. 8204, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, ca 1970.

200 kr

Utrop: 300 kr