Laddar...

Aktivera zoom-läge

Budhistorik

Bud Buddatum Tid Kund

Auktionsnr: 20

Varunr: 1 324 694

Smycken

Collier

COLLIER, förgyllt silver, 16 ägg med polykrom guilloche emalj, olika färgstenar, 14K guld och glas, svenska och ryska stämplar bla Feodor Afanassiev och Henrik Wigström, verkmästare för Fabergé, St Petersburg, Ryssland, 1900-talest början, längd 49 cm, vikt 37,3 g, några ägg med emaljskador och bucklor, två pärlor saknas, två ägg medföljer, etui från Fabergé Moskva.

23 500 kr

Klubbad till budgivare: 167771

Valuta

För fullständiga villkor se våra köparvillkor.