41 - 60 av 263
1234...14 Gå till
Just nu klubbas Allmänna online. Gå in här

Avslutad | Klockor – Lördag 1 april 2017

Klubbad för

MONOPOL, fickur, 50 mm, savonett, Boett nr. 264197, 14K guld, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, bucklor, ca 1915, fickurskedja i gulmetall.

4 300 kr

Utrop: 4 500 kr

OMEGA, herrur, 35 mm, Cal 268, Serie nr. 19195958, Ref nr. OJ 14707, Boett nr. 14707 61, 14K guld, manuell, plexiglas (skadat), liten sekundvisare, skadad urtavla, gravyr, ca 1961, metallänk ej original.

4 000 kr

Utrop: 3 500 kr

OMEGA, damur, 17 x 17 mm, Cal 483, Serie nr. 19486819, Boett nr. 8041 / 545440, 18K guld, manuell, safirglas, skadad urtavla, formverk, integrerad originallänk, längd 165-172 mm, totalvikt 45,5 gram, ca 1962.

Utrop: 11 800 kr

OMEGA, Saphette, Cal 484, Serie nr. 22310667, Ref nr. BB 511.0180, Boett nr. 511.180, damur, 17 mm, 18K guld, manuell, safirglas, formverk, skadad urtavla, läderband, ca 1965.

Utrop: 1 700 kr

Klockor Tudor

TUDOR, Prince Oysterdate 31, Serie nr. 201434, Ref nr. 7911, midsize, 30,5 mm, doublé (20 micron), automatisk, plexiglas, datum (roulette), skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1956.

2 200 kr

Utrop: 1 900 kr

OMEGA, frackur, 43,5 mm, Cal 601, Serie nr. 27006064, Ref nr. 1714, doublé (20 micron), ankargång, skadad boett, ca 1968.

750 kr

Utrop: 1 000 kr

OMEGA, De Ville Dynamic, Cal 684, Serie nr. 36115605, Ref nr. ST 566.0064, Boett nr. 566.064, midsize, 30 mm, stål, automatisk, plexiglas (skadat), datum, skadad urtavla, defekt, OBS: passar endast med integrerat original läderband, ca 1973.

750 kr

Utrop: 1 000 kr

Klockor Bucherer

BUCHERER, damur, 25 mm, Boett nr. 256-034 / 1 7691/51, 18K guld, quartz, safirglas (nagg), diamanter på urtavlan (4 st. 8/8), skadad urtavla, urverk ej signerat, integrerad originallänk, längd 170-174 mm, totalvikt 53,4 gram, ca 1990.

Utrop: 14 000 kr

LONGINES, La Grande Classique, Cal 209, Ref nr. L4.205.4.12.2, Boett nr. 336668184, damur, 22 x 24,5 (30) mm, stål, quartz, safirglas, läderband, originalspänne, ca 2004.

1 100 kr

Utrop: 1 100 kr

Klockor Bulova

BULOVA, Precisionist (300 meters), Ref nr. 96B132, Boett nr. C877700/12738359, herrur, 46 mm, titan, quartz, mineralglas, datum, skadad urtavla, tygband, originalspänne, ca 2012.

1 200 kr

Utrop: 1 100 kr

BREITLING, Colt Ocean (500 M/1650 FT), Cal 64, Serie nr. 4633, Ref nr. A64050, herrur, 38 mm, stål, quartz, mineralglas (skadat), datum, skadad urtavla, defekt, OBS: skadad krona/kronhals, tavelpelare av, Fighterlänk, viklås, Ref nr. 4598/824A, cert, juni 1999.

2 800 kr

Utrop: 1 900 kr

Klockor Piaget

PIAGET, for Asprey, damur, 25,5 mm, Cal 9P1, Serie nr. 7402914, Ref nr. 9190 A6, Boett nr. 253163, 18K vitguld, manuell, safirglas, diamanturtavla (12 st. TW/VVS, ca 0,12 ctv), skadad urtavla, briljantkrans (30 st. TW/VVS, ca 1,20 ctv), integrerad originallänk, längd 169 mm, totalvikt 64,7 gram, ca 1985, etui.

23 500 kr

Utrop: 22 000 kr

Klockor Gucci

GUCCI, "G", Serie nr. 0054173, Ref nr. 3600 M, midsize, 31,5 x 29 mm, stål, quartz, safirglas, skadad urtavla, originallänk, viklås, ca 1999.

Utrop: 2 800 kr

ZITURA, "Swiss Bank Corporation", damur, 21 x 29 mm, Boett nr. 57 891 B, doublé (20 micron), quartz, safirglas, urtavla i guld (1 g), skadad boett, läderband, ca 1995.

425 kr

Utrop: 1 000 kr

OMEGA, Genève, Cal 613, Serie nr. 27374242, Ref nr. ST 136.0041, Boett nr. 136.041, herrur, 34,5 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1968.

2 600 kr

Utrop: 1 500 kr

Klockor Eterna

ETERNA-MATIC, 3000, Cal 1500 K, Serie nr. 5394688, Boett nr. 6011653 / 746 T, herrur, 34 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1965.

3 500 kr

Utrop: 3 700 kr

MORMORSUR, 36,5 mm, Boett nr. 10008, 18K guld, cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla, emalj, bucklor, ca 1880, etui (skadat), nyckel.

Utrop: 1 800 kr

CARTIER, Paris, Pendulette, väckarur, 74 x 84 x 24,5 mm, Boett nr. 7517 / 01768, gulmetall/plast, quartz, alarm, ca 1995.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

Klockor Frederique Constant

FREDERIQUE CONSTANT, Geneve, Classics Worldtimer, Cal FC-718, Ref nr. FC-718MC4H6, Boett nr. FC-718X4H6, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, världstidsvisning, glasbaksida, läderband, originalspänne, ca 2014, box, ytterkartong, Limiterad och numrerad (Nr: 0348/1888).

13 800 kr

Utrop: 12 000 kr

Klockor Piaget

PIAGET, herrur, 32,5 x 30,5 mm, Cal 12P, Serie nr. 630874, Boett nr. 12421 R1 / 72398 / 11, 18K guld, automatisk (microrotor 24K guld), safirglas, skadad urtavla, defekt, integrerad originallänk i 18K guld (skadad), totalvikt 86,5 gram, ca 1975.

Utrop: 22 000 kr