301 - 320 av 347
1...15161718 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 22 april 2017

Klubbad för

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljanter 0,67 ctv, TW(G)/SI1, 2 IGI Reports 219624219 samt 189558247, stift.

Utrop: 12 800 kr

BROSCH, 18K guld, design med 2 blommor innehållande 2 rubiner ca 2,00 ctv och 14 gammalslipade diamanter ca 0,32 ctv med några mindre skador, vikt 31,6 g.

9 800 kr

Utrop: 11 000 kr

RING, 18K rodierat guld, Southsea pärla 14 mm, 28 briljantslipade diamanter ca 4,90 ctv W-Cr/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 14 g, en lödning saknas.

25 000 kr

Utrop: 28 000 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGDER, smaragdslipade, 11 st, 17,4 ctv, ett par nagg.

Utrop: 13 800 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGDER, smaragdslipade, 3 st, 8,2 ctv.

Utrop: 6 400 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGDER, smaragdslipad, 5,2 ct, nagg på undersidan.

Utrop: 3 400 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGDER, smaragdslipade, 3 st,11,9 ctv.

Utrop: 3 800 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGDER, cabochonslipade, 90,4 ctv.

Utrop: 6 900 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGDER, cabochonslipade, 56 ctv.

Utrop: 4 400 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, prinsesslipad diamant ca 0,32 ct, ca Cr/VS, stl 16,5 mm, engelska stämplar, vikt 2,9 g.

Utrop: 5 500 kr

RING, 18K vitguld/guld, 15 briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, ca TW/VS, en diamant är gul, stl 16,75 mm, vikt 8,7 g.

3 000 kr

Utrop: 3 400 kr

RING, 18K guld, rosenslipad diamant ca 6,5 x 4,5 mm, stl 17,75 mm, vikt 2 g.

1 400 kr

Utrop: 1 000 kr

RING, 18K guld/silver, rosenslipade diamanter, stl 16 mm, vikt 5,5 g.

1 600 kr

Utrop: 1 300 kr

SYSKONRING, 18K vitguld, 2 odlade pärlor ca 6,2 cm, Stockholm, 1964, stl 16,75+, vikt 4,2 g.

Utrop: 2 700 kr

RING, 18K vitguld, 5 navettslipade rubiner, 12 briljantslipade diamanter ca 0,48 ctv, stl 17,5 mm, vikt 6,2 g.

Utrop: 4 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, mabépärlor ca 14,5 mm, åttkantslipade diamanter ca 0,20 ctv, stift/clips, vikt 12,8 g.

Utrop: 3 600 kr

ARMBAND, 18K guld, 21 briljantslipade diamanter ca 0,84 ctv, ca W/SI, längd 19,5 cm, vikt 15,5 g.

Utrop: 8 000 kr

ARMBAND, 18K vitguld, 15 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca TW/VS, längd 17,5 cm, vikt 5,7 g.

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, delvis rodinerade, mynt i brons, rubiner, 4 briljantslipade diamanter 0,04 ctv, Italien, stift, höjd 2,5 cm, vikt 10 g, ej snurrebussar.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

RING, platina, slät, bredd 7,1 mm, stl 19,25 mm, vikt 14,8 g, etui.

Utrop: 4 600 kr