441 - 450 av 450
1...212223 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 18 maj 2017

Klubbad för

COLLIER, 18K vitguld, 8 blå safirer, 7 åttkantslipade diamanter 0,07 ctv enlig gravyr, längd 42,5 cm, vikt 5,8 g.

1 900 kr

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K guld, 12 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW(G)/VS, Scahlin, stl 16 mm, vikt 8,1 g, gravyr.

3 000 kr

Utrop: 3 400 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 10 åttkantslipade diamanter ca 0,20 ctv, stl 16,75 mm, vikt 2,8 g.

950 kr

Utrop: 950 kr

PÄRLCOLLIER, 2-radigt, odlade pärlor ca 3,5 - 7,25 mm, lås i silver med strass, längd 43,5 cm, slitage.

Utrop: 300 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,28 ct, ca W/SI, stl 17,25 mm, vikt 1,8 g, slitna klor.

2 200 kr

Utrop: 2 500 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, 6,5 mm, något barocka, lås i strelingsilver, längd 90 cm, vikt 46 g.

Utrop: 1 000 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 11 mm offround, längd 45 cm, vikt 84,6 g, magnetlås i förgyllt sterling silver, knutet.

850 kr

Utrop: 900 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, 3 rader, onyx, längd 45 mm, vikt 142,9 g, lås i vitmetall, knutet.

600 kr

Utrop: 700 kr

COLLIER, färgad Lapis Lazuli, kulor, längd 45 cm, vikt 246,6 g, lås i gulmetall.

Utrop: 1 100 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, 3 rader, rosenkvarts, längd 46 mm, vikt 147,8 g, lås i vitmetall, knutet.

600 kr

Utrop: 700 kr