41 - 60 av 300
1234...15 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 29 juli 2017

Klubbad för

Smycken Övrigt

RADBAND, tigeröga, 18K rodierat guld, bruna och vita briljanter ca 0,80 ctv, ca SI-P, längd ca 40 cm, vikt hänge ca 18 g.

6 000 kr

Utrop: 6 800 kr

Smycken Övrigt

RADBAND, bärnsten, rubiner, briljanter, längd ca 44 cm, vikt hänge ca 12 g.

5 000 kr

Utrop: 5 700 kr

Smycken Övrigt

RADBAND, odlade sötvattenspärlor ca 7,0 mm, 18K rodierat guld, 24 briljanter ca 0,30 ctv, ca TW-W/VS, längd ca 36 cm, vikt hänge ca 15 g.

5 000 kr

Utrop: 5 700 kr

ENSTENSRING, platina, briljantslipad diamant ca 1,55 ct, ca TW( F-G)/VS 2, 6 åttkantslipade diamanter ca 0,06 ctv, stl 17,25 mm, vikt 4 g.

Utrop: 110 000 kr

RING, 18K rodinerat guld, 12 prinsess- och 26 briljantslipade diamanter ca 1,96 ctv, ca W/VS, stl 17,25 mm, vikt 11,6 g.

Utrop: 16 000 kr

RING, 18K vitguld, smaragdslipad diamant 1,05 ct, ca TCr(I)/VVS2, DPL certifikat, 12 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-W/VS, stl 17,75 mm, vikt 5,4 g.

Utrop: 40 000 kr

KORS, 18K guld, 89 briljanter ca 2,03 ctv ca TW-W/VS-SI, bredd 27 mm, vikt 10,2 g.

Utrop: 22 000 kr

RING, 18K guld, briljantslipad diamant 0,52 ct, W(H)/SI1, IGI Diamond Report F6G13971, 30 briljantslipade diamanter 0,44 ctv, ca W(H)/SI, stl 17 mm, vikt 3,7 g.

Utrop: 15 800 kr

RIVIERACOLLIER, 18K vitguld, 206 briljantslipade diamanter ca 4,40 ctv, ca TW/VS, längd 43 cm,, vikt 18 gram.

Utrop: 42 000 kr

RING, 18K vitguld, prinsesslipad diamant 0,50 ct, TW/VS, 18 briljantslipade diamanter 0,22 ct, W/VS enligt gravyr, stl 17 mm, vikt 4,5 g.

Utrop: 15 400 kr

RING, 18K vitguld, briljant 0,50 ctv G/VS2, 90 briljanter ca 1,60 ctv ca W/VS, stl 17,5 mm, vikt 11,4 g, certifikat GIA 6202047169.

Utrop: 26 500 kr

RING, 18K guld/18K rodinerat guld, briljantslipad diamant 0,23 ct, 12 briljantslipade diamanter 0,24 ctv, ca W/VS, stl 16,75 mm, vikt 5,8 g.

Utrop: 6 800 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,54 ct, River(D)/SI1, laserinskription HRD nr 15036611004, HRD Diamond report, 32 briljantslipade diamanter 1,22 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 17 mm, vikt 8,0 g.

Utrop: 26 000 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, ovalslipad safir ca 2,70 ct, 15 gammal- och åttkantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca W-Cr/SI, stl 18 mm, vikt 3,1 g, några diamanter är skadade, safiren med nagg.

Utrop: 8 000 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, 71 briljantslipade diamanter ca 2,44 ctv, ca TW/VS, längd 18 cm, vikt 9,9 g.

Utrop: 24 000 kr

RING, 18K vitguld, briljant ca 0,84 ct, färgbehandlad Greenish Yellow/SI, 60 briljanter ca 0,64 ctv, ca TW/VS, stl 16+ mm, vikt 4,0 g, slitna klor.

Utrop: 26 000 kr

RING, 18K guld, 32 briljantslipade diamanter ca 1,22 ctv, 36 prinsesslipade diamanter ca 1,10 ctv, ca W-TCr(H-I)/VS, 4 prinsesser med nagg, stl 17 mm, vikt 18,4 g.

22 000 kr

Utrop: 23 000 kr

RING, 18K vitguld, 30 diamanter ca 3,10 ctv (9 baguetter, 3 droppslipade och 18 briljanter) ca TW-W/VS, enstaka SI, stl 18,25 mm, vikt 9,4 g.

40 000 kr

Utrop: 42 000 kr

BROSCH, 18K guld, 1 briljantslipad topas ca 7,70 ct, Roland Lantz Guld-& Silversmide 1978, vikt 23 g.

Utrop: 7 300 kr

BRILJANT, 1,52 ct, TCr(I)/SI2 enligt HRD certifikat 170002966176, proportioner och symmetri Good (inneslutning som når ytan).

Utrop: 59 000 kr