21 - 40 av 465
123...24 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 18 november 2017

Klubbad för

RING + JACKETRING 18K guld/vitguld, 7 briljanter ca 0,28 ctv, 18 briljanter ca 0,25 ctv, ca TW/VVS-VS, nagg på 1 dia, stl 16,75 mm, vikt 21,9 g.

Utrop: 11 400 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW(G)/VS, stl 18,5 mm, vikt 3,7 g.

3 100 kr

Utrop: 3 400 kr

BROSCH/HÄNGE, 18K guld, onyx, pietra dura, G.A. Cedergren Stockholm 1852, 3,9 x 3,2 cm, vikt 15,8 g, slitage.

Utrop: 4 700 kr

RING, 18K vitguld, 49 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca W(H)/SI, stl 18,25 mm, vikt 4,7 g.

4 500 kr

Utrop: 5 100 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljanter ca 0,50 ctv, ca W-TCr/VS-SI, stl 17,5 mm, vikt 3,9 g.

4 400 kr

Utrop: 4 900 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 7 briljanter ca 0,42 ctv, ca TW(G)/VS, stl 16 mm, vikt 4,6 g.

Utrop: 4 900 kr

ARMBAND, 18K vitguld, ledat, 5 runda fasetterade smaragder 1,22 ctv, 28 åttkantslipade diamanter 0,55 ctv enligt gravyr, längd 17,4 cm, vikt 15,5 g.

6 000 kr

Utrop: 6 800 kr

ARMBAND, 18K vitguld, matterad yta, ledat, 5 ovalslipade blå safirer, 20 åttkantslipade diamanter ca 0,25 ctv, längd 18,2 cm, svensk kontrollstämpel, vikt 17,3 g.

6 100 kr

Utrop: 5 500 kr

ARMBAND, 14K guld, ovalslipade kvartsstenar, längd 18 cm, vikt 40 g.

Utrop: 12 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, Sören Flummer, Norrtälje 1981, clips, höjd 2,5 cm, vikt 24,6 g.

Utrop: 11 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 6 briljanter ca 0,36 ctv, ca W(H)/VS, stl 18 mm, vikt 4,8 g.

Utrop: 3 900 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TCr-TC/ SI, stl 20 mm, vikt 5,1 g

Utrop: 3 700 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,56 ctv, ca TW-Cr(G-J)/VS, vikt 6,2 g.

Utrop: 5 700 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca W-Cr/VS stl19,5 mm, vikt 5,9 g, 1 diamant med skadad kulett.

Utrop: 6 600 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,69 ctv, ca TCa/SI, stl 18,5 mm, vikt 4,6 g.

Utrop: 5 600 kr

RING, 18K guld, 13 briljantslipade diamanter ca 0,73 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI, stl 18 mm, vikt 3,8 g, en diamant på sidan med mindre skada.

Utrop: 5 600 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,50 ct, ca TCa-Ca(L-M)/SI1-SI2, stl 16 mm, vikt 3,6 g, nagg vid rondisten.

Utrop: 5 500 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, smaragd med ytsprickor enligt gravyr 0,88 ct, 10 briljanter enligt gravyr 0,95 ctv ca W/VS, stl 17,5 mm, vikt 4,2 g.

5 500 kr

Utrop: 6 200 kr

Smycken Övrigt

SPÄNNE, 18K guld/silver, antikt, ametist, pärlor, längd 5,8 cm, vikt 8,4 g, nagg på ametist.

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt silver, paste, antika, längd 3,5 cm, skruv, vikt 6,1 g, skruv senare.

1 000 kr

Utrop: 450 kr