21 - 40 av 350
123...18 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 2 december 2017

Klubbad för

IWC, fickur, 51,5 mm, Cal 52 (H6), Serie nr. 637088, Boett nr. 702124, 14K guld, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, innerlock i 14K guld, gravyr, ca 1916.

5 100 kr

Utrop: 4 900 kr

SEELAND, fickur, 56 mm, savonett, Boett nr. 105852, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, innerlock i 14K guld, gravyr, bucklor, ca 1930.

10 600 kr

Utrop: 11 400 kr

Klockor Georg Jensen

GEORG JENSEN, Vivianna, design Torun Bülow, Serie nr. 47982, Ref nr. 336, damur, 26,5 mm, stål, quartz, safirglas, skadad urtavla, integrerad armlänk (S), cert (ej komplett), ca juni 1989.

Utrop: 4 400 kr

Klockor Alpina

ALPINA, Geneve, Seastrong, Diver 300, Cal AL-372 (Ronda 8040.N), Serie nr. 3201424, Ref nr. AL-372LBBG4FBV6, Boett nr. AL372X4V6, kronograf, herrur, 44 mm, svart stål (PVD), quartz, safirglas, stort datum, gummiband, originalspänne, ca 2016, box, ytterkartong.

Utrop: 4 400 kr

Klockor Frederique Constant

FREDRIQUE CONSTANT, Geneve, Slimline, Cal FC-306, Serie nr. 1843609, Ref nr. FC-306S4S6, Boett nr. FC-306X4S6, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, originalspänne, ca 2015.

Utrop: 6 500 kr

CARTIER, Panthère, Cal 057.06, Boett nr. 107000 M / 005729, damur, 21,5 x 21,5 (29,5) mm, 18K guld, quartz, safirglas, skadad urtavla, originallänk, längd 160 mm, viklås, totalvikt 65,5 gram, ca 1995, box.

25 000 kr

Utrop: 26 000 kr

Klockor Citizen

CITIZEN, Sevenstar, Rallycustom, Cal 5290, Serie nr. 90403945, Boett nr. 4-521358TA, herrur, 42 mm, stål, automatisk, plexiglas, dag, datum, vridbar innerring, skadad urtavla, läderband, ca 1969.

3 800 kr

Utrop: 2 200 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 266, Serie nr. 14585813, Ref nr. CK 2791, Boett nr. 2791-8, herrur, 36 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1955, metallänk ej original.

6 100 kr

Utrop: 1 700 kr

OMEGA, Seamaster, Jubilee, Cal 1430, Serie nr. 49023043, PIC nr. 7910.31.01, Ref nr. BA 196.750, Boett nr. BA 196.750 MZ, herrur, 32,5 mm, 18K, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1986.

3 700 kr

Utrop: 3 900 kr

OMEGA, Genève, Cal 601, Serie nr. 32650633, Ref nr. BD 131.0041, Boett nr. 131.041, herrur, 33 mm, 14K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, ca 1970, metallänk ej original.

Utrop: 3 600 kr

CARTIER, Tank, "Spider Dial", Cal 96, Boett nr. 780867085, herrur, 24 x 23 (29,5) mm, 18K guld, manuell, mineralglas, skadad urtavla, defekt, skadad boett, OBS: ej korrekta skruvar till boett, läderband, viklås i 18K guld, ca 1980.

6 500 kr

Utrop: 4 400 kr

LONGINES, Dolce Vita, damur, 20 x 24,5 (30) mm, Serie nr. 30640701, Ref nr. L5.155.4.93.6, stål, quartz, safirglas (repor), liten sekundvisare, pärlemorurtavla med diamanter (13 st. 8/8), originallänk, viklås, Ref nr. L600075171, ca 2004.

3 500 kr

Utrop: 3 700 kr

CARTIER, Santos, Cal 077 (ETA 2671), Boett nr. 2423/143847CD, damur, 24 x 24 (35) mm, stål, automatisk, safirglas (repor), originallänk, viklås, Ref nr. CCED, cert, december 2000, box.

7 400 kr

Utrop: 6 500 kr

TAG HEUER, Formula 1, Professional (200 METERS), Serie nr. NP3426, Boett nr. WAC1215-0, damur, 36 mm, stål, quartz, safirglas, datum, briljantkrans (120 st. ca W/I, ca 0,75 ctv), originallänk, viklås, Ref nr. BA0852, ca 2000, box.

7 600 kr

Utrop: 6 500 kr

ZENITH, fickur, 51 mm, Serie nr. 1769750, Boett nr. 128790, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1914.

4 100 kr

Utrop: 3 900 kr

IWC, fickur, 51 mm, Cal 65 (H6 1/2), Serie nr. 393413, Boett nr. 425263, 14K guld, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, bucklor, ca 1907.

4 700 kr

Utrop: 4 500 kr

OMEGA, Genève, Cal 625, Serie nr. 38780870, Ref nr. MD 511.0417, Boett nr. 511.417, damur, 32,5 x 27 (32,5) mm, doublé (20 micron), manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1974.

950 kr

Utrop: 1 000 kr

OMEGA, Genève, s.k. "Dégradé", " Spider dial", Cal 684, Serie nr. 37628164, Ref nr. MD 566.0074, Boett nr. 566.0074, damur, 27 x 27 (33) mm, doublè (20 micron), automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1973.

1 600 kr

Utrop: 1 000 kr

BREITLING, Chronomat, Cal Valjoux 7750, Serie nr. 28816, Ref nr. 81.950, kronograf, herrur, 40,5 mm, bicolour, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, Rouleauxlänk (stål/guld), cert (ej komplett), ca september 1987, box (skadad), ytterkartong.

Utrop: 14 000 kr

CARTIER, Santos Ronde, Cal (ETA 2670), Boett nr. 090768946, damur, 24 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, skadad urtavla, defekt, integrerad originallänk (skadad), viklås, Ref nr. 307726, ca 1988.

Utrop: 3 300 kr