241 - 247 av 247
1...111213 Gå till

Avslutad | Aficionado – Torsdag 7 december 2017

Klubbad för

Mynt Utländska mynt

MYNT, 21,6K guld, 20 Markkaa, 1904, Finland, kvalité ca 1+, diameter 21 mm, vikt 6,5 g.

Utrop: 2 700 kr

Mynt Svenska mynt

MYNT, silver, 1/6 Riksdaler, 1789, Gustav III, kvalité ca 1+, kantskador, diameter 27 mm, vikt 6,1 g.

175 kr

Utrop: 200 kr

Mynt Svenska mynt

MYNT, silver, 2/3 Riksdaler, 1777, Gustav III, repor, kvalité ca 1, diameter 35 mm, vikt 19,5 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

Mynt Svenska mynt

MYNT, silver, 1 Riksdaler / 3 Daler SM, 1776, Gustav III, kvalité ca 1/1+, hängd, diameter 41 mm, vikt 28,8 g, repor.

500 kr

Utrop: 450 kr

Mynt Svenska mynt

MYNT, 21,6K guld, 5 Kronor, 1920, Gustaf V, kvalité ca 1+, diameter 16 mm, vikt 2,2 g.

Utrop: 1 000 kr

Mynt Svenska mynt

MYNT, 21,6K guld, 5 Kronor, 1881, Oscar II, kvalité ca 01/0, diameter 16 mm, vikt 2,2 g.

Utrop: 1 000 kr

Mynt Svenska mynt

3 MYNT, 21,6K guld, 1 st 5 Kr, 1 st 10 Kr, 1 st 20 Kr, kvalité ca 1+ - 01, total vikt 15,7 g.

Utrop: 6 200 kr