41 - 60 av 234
1234...12 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 3 februari 2018

Klubbad för

CERTINA, herrur, 34 mm, Cal 25-66, Boett nr. 851.3363.65, 14K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1975, metallänk ej original.

1 900 kr

Utrop: 2 000 kr

Klockor Locman

LOCMAN, Italy, Nuovo, Serie nr. 12070, Ref nr. 020, unisex, 32,5 x 46 mm, stål, quartz, mineralglas, datum, läderband, originalspänne, ca 2008.

Utrop: 1 400 kr

must de CARTIER, Tank, Cal 157, Boett nr. 3 66001/20216, damur, 20,5 x 20 (28) mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas, skadad urtavla, defekt, skadad boett, läderband, originalspänne i doublé, ca 1990, servicepåse.

Utrop: 1 600 kr

FICKUR, 51 mm, "System Glashütte", savonett, Serie nr. 55483, Boett nr. 59507, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1900.

4 000 kr

Utrop: 4 400 kr

OMEGA, herrur, 35 mm, Cal 285, Serie nr. 17577152, Ref nr. OJ 14708, Boett nr. 14708 2, 14K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1960, metallänk ej original.

4 000 kr

Utrop: 4 400 kr

Klockor Movado

MOVADO, Museum, Serie nr. 1269705, Boett nr. 84.45.882, unisex, 30,5 mm, stål, quartz, safirglas, läderband, originalspänne, ca 2000.

1 300 kr

Utrop: 1 200 kr

TISSOT, herrur, 33,5 mm, Cal 781-1, Serie nr. 10838430, Boett nr. N 41/42055-3, 14K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, originalspänne i doublé, ca 1980, box (ej tidsenlig), ytterkartong (ej tidsenlig).

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

OMEGA, Genève, Cal 1030, Serie nr. 38673454, Ref nr. BA 132.0052, Boett nr. 132.052, herrur, 31,5 x 31,5 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, skadad boett (böjda horn), läderband, ca 1974.

Utrop: 4 400 kr

Klockor Ebel

EBEL, Beluga, Grande Lady, Serie nr. 43500039, Ref nr. 9090431/9850, damur, 34 mm, stål, quartz, safirglas, pärlemorurtavla med diamanter (8 st.), integrerad originallänk, viklås, ca 2003.

Utrop: 12 000 kr

OMEGA, Seamaster, De Ville (Swiss Made T), Cal 601, Serie nr. 21648362, Ref nr. CD 135.0020, Boett nr. 135.020 (C.B), herrur, 34,4 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1964, metallänk ej original, box.

3 500 kr

Utrop: 2 700 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 267, Serie nr. 16612457, Ref nr. CK 2937, Boett nr. 2937-4, herrur, 36 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla (text saknas), ca 1958, metallänk ej original.

2 400 kr

Utrop: 1 500 kr

CERTINA, herrur, 34 mm, Cal 25-66, Serie nr. 768744, Boett nr. 5210.124, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1969.

Utrop: 2 900 kr

Klockor Eterna

ETERNA, damur, 19 mm, Cal 1435 K, Serie nr. 5686631, Boett nr. 6046921 / 739 S, 18K guld, manuell, safirglas, skadad urtavla, ca 1965.

Utrop: 1 600 kr

FICKUR, 45,5 mm, Boett nr. 88715, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, motiv, bucklor, ca 1900.

Utrop: 2 700 kr

FICKUR, 46,5 mm, Boett nr. 40465, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, gravyr, bucklor, ca 1900, läderpåse.

Utrop: 3 900 kr

Klockor Movado

MOVADO, herrur, 35,5 mm, Cal 125, Boett nr. A1133824/48153, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, skadad boett (se bilder), skadad krona, bucklor, ca 1960.

2 200 kr

Utrop: 2 200 kr

CERTINA, Bristol 228, Cal 28-10, Boett nr. 860.3769.41, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1970, metallänk ej original.

Utrop: 1 000 kr

OMEGA, Ladymatic, Cal 661, Serie nr. 20578125, Ref nr. BA 551.014, Boett nr. 551.014, damur, 18,5 x 19 (26,5) mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, renoverad urtavla, skadad urtavla, läderband, ca 1963.

2 300 kr

Utrop: 2 400 kr

OMEGA, damur, 17,5 mm, Cal 481, Serie nr. 15451778, Boett nr. 179398 / 10791, 18K guld, manuell, safirglas (nagg), skadad urtavla, formverk, ca 1956, metallänk ej original.

Utrop: 1 500 kr

Klockor Ebel

EBEL, Sport Classic, Cal 83, Serie nr. 23600159, Ref nr. 184924, herrur, 23,5 x 26 (35) mm, stål/guld, quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk, längd 155 mm, Ref nr.0486, ca 1986.

Utrop: 2 400 kr