181 - 188 av 188
1...8910 Gå till

Avslutad | Klockkvaliten – Lördag 19 maj 2018

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual, GMT-Master (Swiss-T<25), Chronometer, Ref nr. 1675, Serie nr. 2328869, Cal 1570, Verk nr. D431686, Boett nr. 1675, herrur, 40 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, 24-timmarsvisning, utbytt brygga till 1570, utbytta visare, Oysterlänk (2004), viklås, Ref nr. 78360-CL5/580, tillverkad fjärde kvartalet 1968.

78 000 kr

Utrop: 44 000 kr

ROLEX, Oysterquartz, Day-Date (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 19018, Serie nr. 7195776, Cal 5055, Verk nr. 0085724, Boett nr. 19000, herrur, 36 mm, 18K guld, quartz, safirglas, dag, datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. C, totalvikt 152,2 gram, cert (ej daterat), ca 1982, box, ytterkartong.

74 000 kr

Utrop: 47 000 kr

JAEGER-LE COULTRE, Atmos, Cal 528, Serie nr. 361448, bordsur, 165 (180) x 219 x 122-135 mm, gulmetall/glas, drivs av temperaturskillnad, cert, september 1974.

7 100 kr

Utrop: 7 500 kr

JAEGER-LE COULTRE, Memovox, Cal K825, Serie nr. 1695559, Ref nr. E 855, Boett nr. 1034641, herrur, 37 mm, guld/stål, hammarautomat, plexiglas, datum, alarm, renoverad urtavla, läderband, ca 1964.

8 400 kr

Utrop: 7 500 kr

HEUER, kronograf, Cal Valjoux 72, Serie nr. 451838, Boett nr. 81598, herrur, 35 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, boett signerad "Ed Heuer Co Swiss", läderband, ca 1947.

HEUER, Seafarer, Abercrombie & Fitch Co, "Second Execution Dial", Cal Valjoux 721, Serie nr. 456132, Ref nr. 2444, Boett nr. 42571, kronograf, herrur, 35,5 mm, stål, manuell, plexiglas, tidvattenvisare, boett signerad "Abercrombie & Fitch Co", gravyr, läderband, ca 1960.

140 000 kr

Utrop: 150 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Submariner (660ft=200m, Swiss-T<25, Red Mark V), Chronometer, "Röd text", Ref nr. 1680, Serie nr. 3330116, Cal 1570, Verk nr. D418424, Boett nr. 1680 (IV. 72), herrur, 40 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, Fliplocklänk (Folded), viklås (Pateted), Ref nr. 9315/380, cert, maj 1974, tillverkad fjärde kvartalet 1972, box, ytterkartong.

240 000 kr

Utrop: 150 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Sea-Dweller, COMEX, (4000 ft = 1220 m, Swiss-T<25), Chronometer, Ref nr. 16660, Serie nr. 8354737, Comex nr. 3192, Cal 3035, Verk nr. 1837111, Boett nr. 16660 (8354737), herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, heliumventil, Fliplocklänk, viklås, Ref nr. 93160-J12/592, tillverkad 1986, cert, maj 1990, box, ytterkartong.

500 000 kr

Utrop: 550 000 kr