201 - 220 av 280
1...101112...14 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 14 april 2018

Klubbad för

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 64 briljanter ca 1,21 ctv, ca TW-TCr/VS, längd 18 cm, vikt 7,8 g.

14 200 kr

Utrop: 16 000 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter 0,14 carat totalt, ca W/SI-P1, kedjans längd 40 cm, vikt 1,4 gram.

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K vitguld, prinsesslipad diamant 0,20 ct, 16 briljantslipade diamanter 0,08 ctv, ca TW-W/ VS-SI, stl 17 mm, vikt 3,0 gram.

Utrop: 4 600 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, 25 briljantslipade diamanter 0,17 carat totalt, ca W/SI-P1, kedjans längd 40 cm, vikt 1,5 gram.

Utrop: 2 500 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, 26 briljantslipade diamanter 0,18 carat totalt, ca W/SI-P1, kedjans längd 46 cm, vikt 1,5 gram.

Utrop: 2 400 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 6 safirer 0,75 carat, 5 briljantslipade diamanter 0,75 carat totalt, ca W-TCr/SI-P1, stl 17,5 mm, vikt 4,4 gram.

Utrop: 10 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 44 briljantslipade diamanter 0,75 ctv, ca W(H)/SI, huggies, vikt 4,8 g.

Utrop: 9 800 kr

RING, 14K guld/rodierat guld, prinsesslipad diamant ca 0,50 ct, ca TW(G)/P1, 50 briljantslipade diamanter ca 0,29 ctv, ca W/SI-P, stl 17,25 mm, vikt 4,0 g, nagg på 2 diamanter.

Utrop: 7 200 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 7,5 mm, lås i 18K guld, odlad pärla, 4 åttkantslipade diamanter ca 0,04 ctv, ca W/SI, längd 92 cm, 2 diamanter skadade.

Utrop: 1 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 20 briljantslipade diamanter 0,20 ctv, ca W(H)/SI, huggies, vikt 1,9 g.

3 000 kr

Utrop: 3 200 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN 18K vitguld, 2 briljanter 0,60 ct totalt, River(E)/VVS2 och VS2, GIA certifikat 1243984482 och 7276145713, stift, vikt 1,1 g.

Utrop: 17 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 blå safirer 1,00 ctv, 56 briljantslipade diamanter 0,30 ctv, ca W(H)/SI, vikt 2,4 g.

Utrop: 8 500 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter 1,29 ctv; 0,64 ct, H(W)/VS1, laserinskription på rondist, HRD Identification Report 170003126492 och 0,65 ct, H(W)/SI1, laserinskription på rondist, HRD Identification Report 170003128147, infattade med fyra klor, vikt 1,5 g, stift något skeva.

Utrop: 31 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 20 briljantslipade diamanter 0,10 ctv, ca W(H)/SI, huggies, vikt 1,7 g.

2 900 kr

Utrop: 3 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 76 briljantslipade diamanter 1,05 ctv, ca W(H)/SI, vikt 3,8 g.

Utrop: 11 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 22 briljantslipade diamanter 0,20 ctv, ca W(H)/SI, huggies, vikt 1,8 g.

2 900 kr

Utrop: 3 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 70 briljantslipade diamanter 0,60 ctv, ca W(H)/SI, vikt 2,8 g.

Utrop: 7 800 kr

RING, 18K guld, cabochonslipad citrin, stl 17 mm, vikt 4,9 g.

Utrop: 3 100 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, ovalslipad peridot ca 1,60 ct, briljantslipad diamant ca 0,04 ct, ca Cr/SI, längd 42 cm, vikt 2,3 g, minimala nagg vid rondisten.

Utrop: 2 800 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipad akvamarin ca 2,60 ct, stl 16,75 mm, vikt 4,3 g.

Utrop: 3 800 kr