41 - 60 av 141
1234...8 Gå till

Avslutad | Aficionado – Torsdag 29 mars 2018

Klubbad för

Mynt Utländska mynt

5 MYNT, 21,6K guld, 5 Rubel, 1898-1902, Ryssland, kvalité ca 1+ - 01, total vikt 21,5 g.

Utrop: 8 700 kr

Mynt Svenska mynt

9 MYNT, koppar, 1 st 2 Skilling Banco, 3 st 1 Skilling Banco samt 5 st 2/3 Skilling Banco, 1835-1840, kvalité mestadels ca 1, total vikt 89,3 g, några mynt har kantskador.

Utrop: 450 kr

Mynt Svenska mynt

2 NÖDMYNT, koppar, 1 Daler S.M., 1718, Saturnus och Merkurius, kvalité ca 1, total vikt 9,1 g.

325 kr

Utrop: 350 kr

Mynt Svenska mynt

PÄRM MED MYNT, koppar, 204 st av varierande kvalité, mestadels 17 och 1800-tal, flera mynt har borrhål.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

Medaljer Minnen

SLÄPA, silver (några förgylld), 3 minnen bl.a. en från OS 1912, vikt 80,8 g.

700 kr

Utrop: 400 kr

Accessoarer Övrigt

K"PP, svart trä, handtag i vitmetall, mytologisk häst, längd 93cm.

550 kr

Utrop: 350 kr

Accessoarer Pennor

PENNA, MONTBLANC, Meisterstück 149, resevoar, stift i 18K, BDS00138, svart resin, etui,

3 100 kr

Utrop: 1 200 kr

SOLGLASÖGON, PORSCHE DESIGN, P´8404, bågar i vitmetall, svarta glas, etui, ytterkartong.

750 kr

Utrop: 450 kr

SOLGLASÖGON, RAY-BAN, RB 3047 W3142, bruna bågar, bruna glas, etui.

475 kr

Utrop: 350 kr

Accessoarer Pennor

PENNA, CHRISTIAN DIOR, vitmetall, kulspets.

300 kr

Utrop: 350 kr

Mynt Svenska mynt

MYNT, 21,62K guld, 2 Dukater, 1719, Ulrika Eleonora, kvalité ca 1 frånsidan något bättre än åtsidan, diameter 24 mm, vikt 7,5 g.

35 500 kr

Utrop: 16 000 kr

Mynt Utländska mynt

MYNT, koppar, 5 Kopek, 1892, Ryssland, kvalité ca 1/1+, diameter 44 mm, vikt 51,3 g.

175 kr

Utrop: 200 kr

PORTFÖLJ, POURCHET, svart läder, 35x27x2cm.

475 kr

Utrop: 450 kr

Mynt Utländska mynt

4 MYNT, silver, Dollar, Morgan, USA, kvalité ca 1+, 1881 O, 1882 O, 1889 samt 1900, total vikt 106,7 g.

1 000 kr

Utrop: 700 kr

Mynt Svenska mynt

MYNT, silver, 4 Mark, 1694, Karl XI, spår av lödningar och en förgylld sida, diameter 37 mm, vikt 20,5 g.

325 kr

Utrop: 350 kr

Mynt Svenska mynt

MYNT, 23,42K guld, 1/4 Dukat, 1733, Fredrik, kvalité ca 1+ men med borrhål, diameter 14 mm, kantskada, vikt 0,8 g.

2 800 kr

Utrop: 1 100 kr

Mynt Svenska mynt

5 MYNT, silver, 1 st 1/32 Rd, 1 st 25 Öre, 3 st 10 Öre, kvalité ca 1?-1, 1864- 1873, total vikt 5,5 g.

350 kr

Utrop: 175 kr

Mynt Utländska mynt

MYNT, silver, Dollar, Morgan, 1881, USA, kvalité ca 1+, mindre repor, diameter 38 mm, vikt 26,7 g.

175 kr

Utrop: 200 kr

BROSCH, silver, tillverkad av ett mynt 1 Riksdaler / 3 Daler SM, 1776, defekt fäste, tennlödningar, vikt 29,7 g.

Utrop: 400 kr

RESVÄSKA, LOUIS VUITTON, Pegase 55, monogram canvas, 55x37x19cm, två hjul, utdragbart handtag, slitage på dragkedja, rekomenderas att bytas.

9 000 kr

Utrop: 4 900 kr