41 - 60 av 234
1234...12 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 5 maj 2018

Klubbad för

OMEGA, fickur, 51,5 mm, savonett, "Rödtolva", Boett nr. 4481240, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, innerlock i 18K guld, gravyr, monogram, bucklor, ca 1909, etui.

9 400 kr

Utrop: 8 900 kr

OMEGA, Seamaster, De Ville, Cal 562, Serie nr. 19676441, Ref nr. BA 166.0020, Boett nr. 166.020 SC-62, herrur, 34,5 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1962, serviceetui.

8 000 kr

Utrop: 4 700 kr

OMEGA, Genève, Cal 620, Serie nr. 29297439, Ref nr. BA 511.0298, Boett nr. 511.298, damur, 20 x 20,5 (26) mm, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1969.

Utrop: 2 400 kr

OMEGA, De Ville, Cal 1035, Serie nr. 38619715, Ref nr. ST 131.1746, Boett nr. 131.1746, frackur, 44 mm, stål, ankargång, skadad urtavla, ca 1974.

2 100 kr

Utrop: 1 100 kr

must de CARTIER, Tank, s.k. "Spider Dial", Cal 78-1 (ETA 2512-1), Boett nr. 6 176142, unisex, 23,5 x 23 (30,5) mm, förgyllt silver, manuell, mineralglas, skadad urtavla, läderband, cert, januari 1983, box.

3 600 kr

Utrop: 3 700 kr

SILVANA, (T Swiss Made T), herrur, 32,5 mm, Cal ST 96-4, Boett nr. 11090, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, renoverad urtavla, skadad urtavla, läderband, ca 1970.

1 100 kr

Utrop: 1 000 kr

ZENITH, herrur, 34 mm, Cal 2542 PC, Serie nr. 06800247, Boett nr. 236D541, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1969, box.

6 200 kr

Utrop: 4 200 kr

IWC, fickur, 53 mm, savonett, Cal 66 (H6), Serie nr. 603299, Boett nr. 693251, 14K guld, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, innerlock i 14K guld, ca 1914, etui.

7 100 kr

Utrop: 7 500 kr

IWC, mormorur, 34 mm, savonett, Cal 64, Serie nr. 386536, Boett nr. 403112, 14K guld, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, innerlock i 14K guld, monogram, bucklor, ca 1907, etui.

3 500 kr

Utrop: 3 700 kr

must de CARTIER, Tank, Cal 81, Boett nr. 63242 / 6 81006 / 64475, damur, 23,5 x 23 (31) mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas, skadad urtavla, gravyr, läderband, originalspänne i doublé, cert, mars 1988, box, ytterkartong.

7 200 kr

Utrop: 4 400 kr

JAEGER-LE COULTRE, damur, 20 x 15 (34) mm, Cal 841, Boett nr. 1670.42 / 1406177, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1960.

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

Klockor Paul Buhre

PAUL BUHRÉ, herrur, 33,5 mm, Cal 194, Boett nr. 131755 / 129370, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1950.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

OMEGA, Seamaster, De Ville (-T Swiss Made T-), Cal 601, Serie nr. 32663371, Ref nr. CD 135.0020, Boett nr. 135.020 SP (C.B), herrur, 34,5 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, ca 1970, metallänk ej original.

2 900 kr

Utrop: 2 500 kr

OMEGA, Seamaster, De Ville (-T Swiss Made T-), Cal 601, Serie nr. 26645268, Ref nr. CD 135.0020, Boett nr. 135.020 SP (C.B), herrur, 34,5 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1968.

2 700 kr

Utrop: 2 900 kr

TISSOT, Seastar Seven (T Swiss Made T), Cal 2451, Serie nr. 16721529, Boett nr. R41/42547-41, herrur, 33,5 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, läderband, originalspänne i doublé, ca 1973, box.

Utrop: 2 700 kr

FICKUR, 45,5 mm, Boett nr. 88715, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, motiv, bucklor, ca 1900.

2 200 kr

Utrop: 2 300 kr

CERTINA, T+C, Town and Country, Cal 25-651, Serie nr. 849605, Boett nr. 5810.115, herrur, 31 x 31 (40) mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1970.

4 000 kr

Utrop: 4 400 kr

FICKUR, 46,5 mm, Boett nr. 40465, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, gravyr, bucklor, ca 1900, läderpåse.

3 300 kr

Utrop: 3 400 kr

OMEGA, Seamaster, Jubilee, Cal 1530, Serie nr. 55229810, PIC nr. 7910.11.01, Ref nr. BA 196.750, Boett nr. 196.750 MZ, herrur, 33 mm, 18K guld, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, skadad boett (böjt horn), gravyr, läderband, ca 1995.

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

CERTINA, Blue Ribbon, Cal 25-651, Serie nr. 738655, Boett nr. 5810.135, herrur, 29 x 29 (38) mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1970.

Utrop: 4 400 kr