1 - 20 av 316
123...16 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 26 maj

Klubbad för

ENSTENSÖRHÄNGEN, platina, briljantslipad diamanter 1,62 ctv, TCr(I)/SI2, dossier GIA 6162792574 och 5176910056, vikt 2,6 g, stift.

28 500 kr

Utrop: 31 000 kr

Smycken Hänge/Kedja

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, 26 briljantslipade diamanter 0,65 ctv, ca W/VS-SI, blomma, längd 35 cm, vikt 6,0 g.

Utrop: 6 000 kr

ÖRHÄNGEN, 14K guld, pärlor, krokar, höjd 8 cm, vikt 33,2 g.

7 000 kr

Utrop: 7 900 kr

COLLIER, 18K guld, 18 halvpärlor, längd 41 cm, ankar, vikt 4,6 g.

3 700 kr

Utrop: 1 600 kr

COLLIER, 18K guld, gammalslipad droppformad diamant ca 1,50 ct, ljusgrå, liten skada vid rondisten, 35 baguette- och 14 briljantslipade diamanter ca 2,85 ctv, ca Cr-Ca/VS-SI, drottninglänk längd 40 cm, stämplad UnoAerre, vikt 33,0 g.

15 000 kr

Utrop: 17 000 kr

W.A. BOLIN, alliansring, 18K vitguld, 7 prinsesslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca TW/VVS, stl 16,5 mm, vikt 9,1 g, en diamant med nagg.

Utrop: 9 000 kr

ENSTENSRING, 18K gulaktigt vitguld, briljantslipad diamant ca 0,40 ct, ca W(H)/VS2, stl 16,75 mm, vikt 2,8 g, behov av rodinering.

7 100 kr

Utrop: 5 600 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,30 ct, ca W(H)/SI, 2 briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, stl 16,75 mm, vikt 2,0 g.

3 300 kr

Utrop: 3 400 kr

RING, 18K vitguld, 4 briljantslipade diamanter samt 10 åttkantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca W-Ca(H-M)/VS-SI, stl 15,75 mm, vikt 5,5 g, en av de briljantslipade diamanterna med nagg.

Utrop: 3 400 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 11 briljantslipade diamanter ca 0,33 ctv, ca TW(G)/VS, stl 16,75 mm, vikt 3,0 g.

Utrop: 2 900 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,63 ctv, ca TW(G)/SI, stl 18 mm, vikt 4,8 g.

Utrop: 6 600 kr

RING, 18K vitguld, 3 briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca TW/VS, Juvel-Ateljen Malina, Göteborg 1966, stl 17,75 mm, vikt 3,4 g.

Utrop: 3 800 kr

COLLIER, 18K vitguld, 54 briljantslipade diamanter ca 0,85 ctv ca W/VS-SI, längd ca 42 cm, vikt 12,3 g.

Utrop: 9 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,67 ct, ca River/VVS 1, stl 16 mm, vikt 2,6 g, etui.

23 500 kr

Utrop: 17 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,52 ct ca Ca(M)/SI1, 26 briljantslipade diamanter ca 0,65 ctv ca W/VS-SI, stl 17,75 mm, vikt 7,7 g.

RING, 18K vitguld, navettslipad diamant ca 0,80 ct, ca TCa/SI2, 32 gula och 31 "vita" diamanter ca 1,68 ct totalt, ca SI-P (en dia nagg), stl 17 mm, vikt 8,8 g.

Utrop: 20 500 kr

SYSKONRING, 23K guld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW/VS-SI, stl 17,5 mm, vikt 7 g, gravyr.

3 900 kr

Utrop: 4 000 kr

COLLIER, 18K guld, längd 63,5 cm, vikt 28 g.

Utrop: 8 800 kr

RING, 18K guld, prinsesslipad diamant ca 0,25 ct ca W/VS, 28 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv ca W/VS, stl 16,5 mm, vikt 12,7 g.

Utrop: 8 000 kr

Smycken Kedja

HALSKEDJA, 18K vitguld/roséguld/guld, pansarlänk, längd 46 cm, vikt 43,6 g.

Utrop: 14 000 kr