21 - 40 av 41
123 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 14 augusti 2018

Klubbad för

Vas, höjd: 19,5cm, små nagg

Vas, Iittala, design Alvar Aalto, modell: Savoy, höjd: 12cm, små repor i botten

Karaff med propp, Orrefors, signerad: 28 HG, repig botten

375 kr

Utrop: 200 kr

Champagneglas 2st, Duka, höjd: 21cm

Utrop: 75 kr

Vinglas 2st, Duka, höjd: 17cm

Utrop: 75 kr

Vinglas 4st, Reijmyre, Gustav III, höjd: 16,5cm, i kartonger (ej orginal)

225 kr

Utrop: 250 kr

Whiskeyglas 4st, Orrefors, modell: Erik, höjd: 7cm

Skål på fot, Iittala, Marimekko, 120mm

Skål, Iittala, design: Alvar Aalto, höjd: 35mm

Skål, Iittala, design: Tapio Wirkkala, modell: Ultima Thule, Ø19cm, höjd: 9,5cm

Skål, Iittala, design: Tapio Wirkkala, modell: Ultima Thule, Ø15cm, höjd: 10cm

Skål, Iittala, design: Tapio Wirkkala, modell: Ultima Thule, Ø10,5cm, höjd: 5cm

Glas 2st, Orrefors, serie: Erik, design: Olle Alberius, höjd: 135mm

Rödvinsglas 2st, Iittala, serie: Essence, design: Alfredo Häberli, 230mm, i orginalkartong

125 kr

Utrop: 100 kr

125 kr

Utrop: 100 kr

125 kr

Utrop: 100 kr